Legendarny bohater Disneya wraca na ekrany. Zobaczcie krótkometrażowy film D.I.Y. Duck

Krzysztof Żołyński
2024/06/11 18:00
2
1

Kaczora Donalda zna dosłownie każdy, ta kultowa postać Disneya weszła do popkultury, a teraz doczekał się zupełnie nowego filmu krótkometrażowego zrealizowanego przez Disney Animation Studios.

Premiera tego filmu miała miejsce w ubiegły weekend, żeby uczcić 90. rocznicę powstania postaci stworzonej przez Walta Disneya i jego animatorów, a w szczególności Dicka Lundy’ego. Ta wyjątkowo zrzędliwa kaczka pojawiła się po raz pierwszy w kreskówce 9 czerwca 1934 roku jako drugoplanowa postać w filmie krótkometrażowym The Wise Little Hen, a ostatnio pojawiła się w Once Upon a Studio.
Nowy film krótkometrażowy nosi tytuł D.I.Y. Duck i przedstawia Donalda próbującego naprawić żarówkę w swoim domu, chodząc tam i z powrotem do sklepu z narzędziami, gdy podczas prób uruchomienia nowej żarówki pojawiają się kolejne problemy.

Legendarny bohater Disneya wraca na ekrany. Zobaczcie krótkometrażowy film D.I.Y. Duck

D.I.Y. Duck – Kaczor Donald szaleje w nowej animacji Disneya

Widowisko trwa tylko 2 minuty i jest klasyczną komedią kreskówkową w najlepszym wydaniu.
Donald próbuje swoich sił w naprawach w domu, które rozpoczynają się od wymiany żarówki i szybko przeradzają się w serię komicznych katastrof. Jego temperament wariuje, a frustracja rośnie, gdy sprawy wymykają się spod kontroli i prowadzą do wybuchowego finału. – czytamy w oficjalnym opisie filmu.

Warto także dodać, że Disney zapowiedział premiery zremasterowanych klasycznych filmów krótkometrażowych o Kaczorze Donaldzie, w tym Crazy Over Daisy i Out on a Limb, a wszystkie one dołączą do zasobów serwisu streamingowego Disney+, dzięki czemu będą dostępne dla szerokiej widowni.

Przygody majsterkującego Donalda to animowany film krótkometrażowy napisany i wyreżyserowany przez mistrza animacji i prawdziwą legendę Disneya, Marka Henna, tworzącego ręcznie rysowane animacje. Pracuje on dla Disneya od 1981 roku i ma na koncie wiele innych klasycznych filmów z tej wytwórni, takich jak choćby: Czarny kocioł, Wielki mysi detektyw, Oliver & Company, Mała Syrenka, Piękna i Bestia, Aladyn i Król Lew.

GramTV przedstawia:

Producentką jest Dorothy McKim, a producentem wykonawczym Jennifer Lee. Od strony produkcyjnej, za krótkometrażową animację odpowiada Walt Disney Animation Studios znajdujące się w Kalifornii.

Zwiastun krótkometrażowej animacji D.I.Y. Duck

Kulisy produkcji krótkometrażowej animacji D.I.Y. Duck

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
11/06/2024 19:10

Pierwszy raz od baaaaaardzo dawna (nie licząc X-Men'97) coś im się udało.

wolff01
Gramowicz
11/06/2024 18:44

A co to Disneyek próbuje się ratować odrobiną nostalgi?

Ich czar prysł.