George Lucas już w 2009 roku dostał od Todda Howarda projekt gry Indiana Jones

Mikołaj Ciesielski
2021/06/30 09:30

Producent wykonawczy Bethesda Games Studio od 12 lat starał się rozpocząć prace nad produkcją ze słynnym archeologiem w roli głównej.

George Lucas już w 2009 roku dostał od Todda Howarda projekt gry Indiana Jones

W styczniu serca fanów Indiany Jonesa zabiły nieco szybciej, gdy Bethesda oraz studio Machine Games zapowiedzieli nową grę ze słynnym archeologiem w roli głównej. Niestety zgodnie z ostatnimi informacjami na premierę produkcji będziemy musieli trochę poczekać. Tymczasem okazuje się, że Todd Howard, pełniący funkcję producenta, pierwszy projekt wspomnianego tytułu przedstawił George’owi Lucasowi już w 2009 roku.

Przedstawiciel Bethesdy ujawnił powyższe informacje w rozmowie z The Telegraph. Deweloper podkreślił również, że jest „bardzo podekscytowany” produkcją i od 12 lat starał się ją zrealizować. Howard jest także bardzo zadowolony ze współpracy z twórcami z Machine Games, których uważa za „fenomenalnych twórców opowieści”.

Bardzo lubię Indianę Jonesa, ale nigdy nie przypuszczałem, że będę miał okazję stworzyć grę [w tym świecie – dop. red.]. Usłyszycie o tym więcej w przyszłości, ale ekipa z Machine Games to najlepszy zespół na świecie, który wykonuje fenomenalną robotę i pociągnie tę produkcję” – dodaje Howard.

Na koniec przypomnijmy, że przy okazji zapowiedzi nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących gry. Nie znamy tytułu, przybliżonej daty premiery, ani też platform docelowych. Wiadomo jedynie, że produkcja przedstawi oryginalną historię, a projekt powstaje przy współpracy z nowo utworzonym Lucasfilm Games.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Wicket_Boomber
Gramowicz
30/06/2021 13:18

G.Luca$ + Bethe$da = mmo + Micro$$$oft = Uncharted on xbox ... and PC :)