FPS w świecie Gwiezdnych wojen od Respawn będzie inspirowany grą Dark Forces

Mikołaj Ciesielski
2023/03/23 12:45

A także Jedi Knight: Dark Forces 2.

Już w styczniu ubiegłego roku Electronic Arts poinformowało, że Respawn Entertainment pracuje łącznie nad trzema grami osadzonymi w uniwersum Gwiezdnych wojen. Oprócz debiutującego w przyszłym miesiącu Star Wars Jedi: Ocalały studio rozwija obecnie również nowego FPS-a rozgrywającego się w świecie Star Wars. Nadchodząca strzelanka – jak się okazuje – będzie inspirowana dwoma klasycznymi tytułami.

FPS w świecie Gwiezdnych wojen od Respawn będzie inspirowany grą Dark Forces

Respawn Entertainment czerpie inspiracje z klasycznych gier Star Wars

Jak zauważa serwis Exputer, Respawn Entertainment opublikowało kilka nowych ofert pracy. Studio poszukuje deweloperów, którzy pomogą w rozwoju nowego FPS-a osadzonego w uniwersum Gwiezdnych wojen. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że we wspomnianych ogłoszeniach deweloperzy podzielili się ciekawą informacją.

Okazuje się, że Respawn Entertainment czerpie inspiracje z dwóch klasycznych tytułów. Informacja ta z pewnością ucieszy wszystkich miłośników Star Wars: Dark Forces oraz Jedi Knight: Dark Forces 2, bo właśnie o tych tytułach studio wspomina w opublikowanych ofertach pracy.

GramTV przedstawia:

Inspirowana klasycznymi tytułami, takimi jak Dark Forces i Jedi Knight: Dark Forces 2, nasza oparta na fabule gra dla jednego gracza jest rozwijana od podstaw z wykorzystaniem mocy silnika Unreal Engine 5. Łączymy tę inspirację i technologię z rodowodem Respawn, by stworzyć najlepsze w swojej klasie strzelanki zapewniające zupełnie nowe wrażenia, które pokochają nasi gracze – czytamy w jednym z ogłoszeń.

Na koniec warto przypomnieć, że nadchodzący FPS w świecie Gwiezdnych wojen od Respawn Entertainment wciąż jest owiany tajemnicą. Gra nie doczekała się bowiem pełnoprawnej zapowiedzi. Możemy jednak bezpiecznie założyć, że po premierze Star Wars Jedi: Ocalały prace nad wspomnianą strzelanką nabiorą tempa.

Komentarze
1
Yarod
Gramowicz
23/03/2023 14:39

Aż mi się przypomniały czasy zagrywania się w Republic Commando... piękne czasy :D