EA ogłasza trzy nowe gry z Gwiezdnych wojen. Powstaje nowy FPS i strategia

Radosław Krajewski
2022/01/25 15:18

Electronic Arts ogłosiło kontynuację współpracy z Lucasfilm Games, dzięki której powstaną trzy nowe gry ze Star Wars.

Electronic Arts nie straci licencji na Gwiezdne wojny. Wydawca właśnie poinformował, że kontynuuje współpracę z Lucasfilm Games i trzy utalentowane zespoły rozpoczęły już pracę nad nowymi grami. Za wszystkie z nich odpowiadać będzie Respawn Entertainment, którzy wcześniej stworzyli Star Wars Jedi: Upadły zakon. Założyciel i prezes studia Vince Zampella, będzie nadzorował „nowy etap współpracy EA z Lucasfilm, opierającej się na historii Respawn pełnej sukcesów w tworzeniu gier i doświadczeniu w opowiadaniu fascynujących historii z Gwiezdnych wojen”.EA ogłasza trzy nowe gry z Gwiezdnych wojen. Powstaje nowy FPS i strategiaNa mocy nowej umowy powstaną aż trzy gry w uniwersum Star Wars. Oprócz drugiej części Star Wars Jedi, nad którą piecze sprawuje Stig Asmussen, seria doczeka się również nowego FPS-a oraz strategii. Za pierwszoosobową strzelankę odpowiada Peter Hirschmann, pełniący funkcję Game Directora w Respawn. Choć nie zdradzono żadnych szczegółów, to możemy być pewni, że gra nie będzie powiązana z serią Star Wars: Battlefront opracowywaną przez DICE. Ostatnią ogłoszoną produkcją jest strategia w uniwersum Gwiezdnych wojen, która powstaje we współpracy z nowo powstałym studiem Bit Reactor, a kierowana jest przez weterana branży Grega Foerstcha (były dewloper Fireaxis Games). Nie wiadomo niestety, czy będzie to gra czasu rzeczywistego, turowa produkcja, czy też przedstawiciel gatunku 4X.

Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z niezwykle utalentowanymi deweloperami z Respawn. Wykazali się doskonałością w opowiadaniu epickich historii z Gwiezdnych Wojen, a także najlepszej w swojej klasie rozgrywce w różnych gatunkach i nie możemy się doczekać, aby dostarczyć jeszcze więcej niesamowitych wrażeń z uniwersum Gwiezdnych wojen - powiedział Douglas Reilly, wiceprezes Lucasfilm Games.

Opierając się na poprzednich sukcesach naszej współpracy z EA, ta nowa współpraca podkreśla zaufanie i wzajemny szacunek między światowej klasy zespołami EA, Respawn i Lucasfilm Games. Wspierani wiedzą i pasją każdego zespołu, stworzymy ekscytujące oryginalne gry dla różnych odbiorców w galaktyce Gwiezdnych Wojen - obiecał Sean Shoptaw, starszy wiceprezes Walt Disney Games.

Jesteśmy wielkimi fanami Gwiezdnych Wojen w Respawn i cieszymy się, że możemy pracować z Lucasfilm Games nad nowymi tytułami, które chcieliśmy tworzyć od lat – wyznał Vince Zampella.

GramTV przedstawia:

Prace nad wszystkimi trzema tytułami już trwają. Niestety EA nie podało przybliżonych dat premier. Przypomnijmy, że nad nowymi grami z uniwersum Gwiezdnych wojen pracują również Quantic Dream, które niedawno zapowiedziało Star Wars Eclipse, a także Ubisoft, który od roku tworzy grę z otwartym światem.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!