Flash to największa porażka superbohaterów w historii kina

Krzysztof Żołyński
2023/07/10 16:10
0
0

Flash zamiast być superbohaterem, okazał się wielkim cieniasem.

Nie ma co ukrywać – DC ma powód do zmartwienia, bo ich najnowsza produkcja superbohaterach jest prawdziwą porażką. Flash nie rozpalił wyobraźni widzów i można go spokojnie uznać, za największą klapę tego nurtu.

Flash to największa porażka superbohaterów w historii kina

Po dwóch tygodniach obecności w kinach Flash zarobił w Ameryce tylko 94,2 mln dolarów oraz 123,3 mln dolarów na świecie, co globalnie daje 217,5 mln dolarów, przy budżecie produkcyjnym wynoszącym ponad 200 mln USD. Nie ma więc już najmniejszych szans, aby Warner Bros. mogło liczyć chociaż na zwrot inwestycji.

Flash w drugi weekend w Ameryce stracił aż 72,5% swoich wpływów z poprzedniego weekendu, co stanowi drugi największy spadek w historii dla superbohaterskiego filmu. Produkcja przegrała nie tylko ze Spider-Man: Poprzez multiwersum, ale również Między nami żywiołami od Pixara, chociaż film w premierowy weekend zanotował aż 25 mln dolarów mniej od Flasha.

Flash to prawdziwa porażka

Letnia premiera, po trzech tygodniach w kinach zapracowała na miano filmu, który odebrał tytuł największego cieniasa z rąk Shazam! Gniew bogów. Już w tej chwili, Ezra i jego przyjaciele, kosztują Warner Bros. kilka milionów dolarów czystych strat.

GramTV przedstawia:

Nasza recenzja filmu Flash

Nawet Wonder Woman 1984, której premiera odbyła się w czasie, największych ograniczeń pandemicznych, nie wypadła tak źle, jak Flash, a to maluje mroczny obraz przyszłości dla DC i ich uniwersum superbohaterów. Co prawda w tym roku pozostają jeszcze premiery Blue Beetle i Aquamana, ale już teraz widać, że duet Gunn i Safran mają wiele do zrobienia, aby uratować sytuację.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!