Warner Bros oskarżony o kupowanie pozytywnych recenzji filmu Flash

Radosław Krajewski
2023/06/22 12:00
1
0

Widzowie nie wierzą, że recenzenci mogliby napisać aż tak pozytywne słowa uznania dla Flasha.

To nie pierwszy raz, kiedy Warner Bros. Discovery został oskarżony o kupowanie recenzji. Do dzisiaj fani spekulują, czy wytwórnia w jakiś sposób przekupiła krytyków, którzy napisali pierwsze recenzje Wonder Woman 1984. Film zebrał bardzo entuzjastyczne oceny, żeby po premierze rzeczywistość została zweryfikowana i kontynuacja przygód Wonder Woman zyskała miano jednej z najgorszych superbohaterskich ekranizacji. Omawiany przypadek Flasha jest trochę inny, gdyż zarzuty rzekomego kupowania recenzji ograniczają się wyłącznie do chińskiego rynku.

Warner Bros oskarżony o kupowanie pozytywnych recenzji filmu Flash

Chiński oddział Warner Bros. oskarżony o kupowanie recenzji filmu Flash

Na całym świecie Warner Bros. Discovery próbowało stworzyć narrację, że Flash to najlepszy superbohaterski film wszech czasów, który wprowadza zupełnie nową jakość. Pochwały od Jamesa Gunna, Toma Cruise’a, czy Stephena Kinga jedynie napędzały obraz, że Flash to rewelacyjny blockbuster, a pierwsze opinie krytyków powielały część z tych rewelacji. Same recenzje nie były już tak optymistyczne, ale okazuje się, że w Chinach sytuacja był zgoła inna.

Chiński analityk box office, Gavin Feng, zwrócił uwagę, że widzowie zaczęli oskarżać Warner Bros. China o płacenie recenzentom i influencerom za pozytywne oceny Flasha. Fani sprzeciwiają się takim praktykom i część osób zniechęciła się, aby samemu wybrać się do kina, co wpłynęło na zarobki z biletów w weekend otwarcia.

GramTV przedstawia:

Feng szczegółowo omówił na Twitterze całą sytuację. Zwrócił również uwagę na określenie „najlepszy superbohaterski film wszech czasów”, co w odniesieniu do Flasha nie ma szczególnie sensu. Tylko w tym roku pojawiły się takie produkcje, jak Strażnicy Galaktyki 3 oraz Spider-Man: Poprzez multiwersum, które zostały lepiej przyjęte przez widzów niż najnowsze widowisko od DC Studios.

Warner Bros. China było powszechnie oskarżane o płacenie krytykom i wpływowym mediom społecznościowym za pozytywne recenzje Flasha przez lokalną publiczność w miniony weekend. Wiele osób mówi, że nigdy, przenigdy nie uwierzą w żadne pozytywne recenzje i reakcje na filmy WB.

Wczytywanie ramki mediów.
Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
22/06/2023 13:18

Tyłek im się pali to co mają robić?

A "uniwersum" Gunna jest DoA.