Five Nights at Freddy’s okazał się strzałem w dziesiątkę. Film zostawia w tyle inne horrory z tego roku

Krzysztof Żołyński
2023/11/09 18:55
0
1

Filmowa adaptacja przebojowej gry Five Nights at Freddy’s okazała się kinowym hitem. Film zarabia doskonale. Czy kluczem do sukcesu jest niska kategoria wiekowa?

Doskonała passa Five Nights at Freddy's trwa i dzięki rewelacyjnej sprzedaży biletów, film już po dwóch tygodniach stał się najbardziej dochodowym horrorem roku. Film o nawiedzonej pizzerii, wyprzedził takie tytuły jak Scream VI i M3GAN, a zważywszy, że do końca roku już bardzo blisko, nie wydaje się, żeby inne widowisko było w stanie zagrozić jego pozycji wśród najlepiej sprzedających się horrorów roku.

Five Nights at Freddy’s okazał się strzałem w dziesiątkę. Film zostawia w tyle inne horrory z tego roku

Już przed premierą wróżono powodzenie, a kiedy film otrzymał klasyfikację wiekową 13+ było niemal pewne, że Five Nights at Freddy's sporo zarobi. I to właśnie w kategoryzacji wiekowej upatrywany jest główny powód sukcesu, chociaż wielu widzów twierdzi, że taka opinia jest krzywdząca. Co by nie mówić, na realizację filmu wydano zaledwie 25 mln dolarów, a już w premierowy weekend zarobił ponad 80 mln. Jest to niewątpliwy sukces producenta, czyli studia Blumhouse, jak i Universalu, który wyłożył pieniądze na produkcję i dystrybucję. Dzięki doskonałej sprzedaży biletów, obie firmy mają na koncie najbardziej dochodowy horror 2023 roku.

Film Five Nights at Freddy's zostawia konkurentów daleko w tyle

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnej zapowiedzi kontynuacji, ale fakt, że film już zarobił 215 mln dolarów z pewnością daje wszystkim do myślenia i przybliża decyzję o zamówieniu kontynuacji historii Mike'a i Abby. Z pewnością Blumhouse także byłby chętny do podjęcia takiego wyzwania, zwłaszcza, że jego poprzednie sequele filmów M3GAN, Egzorcysta i Czarny telefon, sprzedały się nieźle. Może nie tak rewelacyjnie jak Five Nights at Freddy's, ale z pewnością nie są powodem do wstydu.

GramTV przedstawia:

Film Five Nights at Freddy's jest obecnie wyświetlany w kinach na całym świecie. W Polsce jest dostępny dla widzów powyżej 13 roku życia.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!