Fani pytają Bloober Team o Silent Hill 2 Remake, a studio odsyła ich do Konami

Mikołaj Ciesielski
2023/11/26 13:00
0
0

„Komunikacja z pewnością jest częścią ich obowiązków”.

Pod koniec marca Bloober Team poinformowało, że Silent Hill 2 Remake jest „technicznie gotowe”. Nieco później – bo na początku kwietnia – zaktualizowano stronę poświęconą odświeżonej wersji kultowej gry Konami z 2001 roku na Steam. Wówczas wydawało się, że japońska firma ujawni wkrótce datę premiery wspomnianej produkcji, a sam tytuł trafi w ręce graczy jeszcze w 2023 roku. W ostatnich miesiącach nie otrzymaliśmy jednak żadnych nowych informacji i materiałów ze Silent Hill 2 Remake, co wyraźnie niepokoi fanów.

Fani pytają Bloober Team o Silent Hill 2 Remake, a studio odsyła ich do Konami

Gdzie nowe materiały i informacje na temat Silent Hill 2 Remake? Gracze niepokoją się o produkcję Bloober Team i Konami

Kilka dni temu pod jednym z opublikowanych przez Bloober Team wpisów na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter) część fanów zaczęła domagać się od krakowskiego studia informacji na temat Silent Hill 2 Remake. Jeden z użytkowników zapytał, czy wspomniana produkcja została anulowana, ponieważ cała sytuacja „przypomina żart”. Polski deweloper zapewnił jednak, że nie jest to prawda i dał tym jasno do zrozumienia, że prace nad grą cały czas trwają.

Inny użytkownik postanowił natomiast zapytać, kiedy pojawią się nowe informacje na temat Silent Hill 2 Remake. Wspomniany fan podkreślił również, że „ciężko jest tkwić we mgle przez ponad rok” i byłby zadowolony nawet z kilku zrzutów ekranu. W odpowiedzi Bloober Team zaznaczyło natomiast, że wydawcą gry jest Konami i „komunikacja z pewnością jest częścią obowiązków” japońskiej firmy.

GramTV przedstawia:

Wygląda na to, że gracze – którzy czekają na Silent Hill 2 Remake – muszą uzbroić się w cierpliwość. Pozostaje mieć również nadzieję, że Konami postanowi wkrótce przerwać milczenie i podzieli się nowymi materiałami i informacjami na temat odświeżonej wersji gry z 2021 roku.

Na koniec przypomnijmy, że Silent Hill 2 Remake powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Na ten moment nie znamy jednak daty premiery. Warto również wspomnieć, że nad grą mogło pracować inne studio, ponieważ Konami rozmawiało na temat stworzenia odświeżonej wersji hitu z 2001 roku nie tylko z Bloober Team.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!