Drugi sezon Rodu Smoka nie ucierpi przez strajk aktorów

Krzysztof Żołyński
2023/07/15 13:00
0
0

Zdjęcia do drugiego sezonu prequelu Gry o tron będą odbywały się bez zakłóceń. Aktorzy pozostają na planie, ponieważ pracują w Wielkiej Brytanii. Tam strajk aktorów nie jest wspierany aktywnym protestem.

Jak przekazali producenci Rodu Smoka, prace nad drugim sezonem przebiegają bez zakłóceń, pomimo trwającego strajku aktorów SAG-AFTRA. Obsada składa się głównie z aktorów z Wielkiej Brytanii, których kontrakty są zawarte ze związkiem Equity. Ze względu na prawo brytyjskie członkowie Equity nie mogą strajkować solidarnie z SAG-AFTRA.

Drugi sezon Rodu Smoka nie ucierpi przez strajk aktorów

Equity UK będzie wspierać SAG-AFTRA i jej członków wszelkimi zgodnymi z prawem środkami. Wykonawca dołączający do strajku w Wielkiej Brytanii nie będzie miał żadnej ochrony przed zwolnieniem lub pozwaniem za naruszenie umowy przez producenta lub angażującego. Podobnie, jeśli Equity zachęci kogokolwiek do przyłączenia się do strajku, sama będzie działać niezgodnie z prawem, a zatem będzie odpowiedzialna za odszkodowanie lub nakaz sądowy.

GramTV przedstawia:

Warto przypomnieć, że Gra o tron: Ród Smoka miało wiele szczęścia, bo nie dotknęły go również wcześniejsze strajki scenarzystów, ponieważ skrypty powstały przed ich rozpoczęciem. Kolejną ciekawostką jest fakt, że równoległego strajku scenarzystów i aktorów nie widziano od ponad 60 lat. Ich realny wpływ na branże dopiero będzie dawał o sobie znaki, ale w tej chwili Hollywood jest praktycznie sparaliżowane.

Ród Smoka niezagrożony przez strajk aktorów

Drugi sezon konkurencyjnego serialu od Amazona, Władca Pierścieni, powstawał bez obecności showrunnerów na planie, ale zdjęcia już zostały zakończone.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!