Dragon Age: Dreadwolf w fazie postprodukcji. W rozwoju gry pomoże Mark Darrah

Mikołaj Ciesielski
2023/03/28 08:40

W pracach nad nową odsłoną Dragon Age pomoże również zespół odpowiedzialny za kolejną część serii Mass Effect.

Na początku lutego jeden z branżowych insiderów informował, że Dragon Age: Dreadwolf zadebiutuje najwcześniej w 2024 roku. Wówczas do sieci wyciekły również fragmenty rozgrywki z nadchodzącej odsłony serii Dragon Age prezentujące walkę z oponentami. Tymczasem przyszedł czas na kolejne wieści związane z produkcją BioWare. Okazuje się bowiem, że gra znajduje się w fazie postprodukcji, a zespół odpowiedzialny za wspomniany tytuł może liczyć na solidne wsparcie.

Dragon Age: Dreadwolf w fazie postprodukcji. W rozwoju gry pomoże Mark Darrah

Mark Darrah pomaga BioWare w pracach nad Dragon Age: Dreadwolf

Jak informuje GamesBeat, w pracach nad Dragon Age: Dreadwolf – jako konsultant – bierze udział Mark Darrah, czyli reżyser Dragon Age: Początek i Dragon Age 2 oraz producent wykonawczy Dragon Age: Inkwizycja. Ponadto w rozwoju nowej części Dragon Age pomoże również zespół odpowiedzialny za kolejną odsłonę serii Mass Effect, która znajduje się obecnie na etapie przedprodukcyjnym.

Nasze studio koncentruje się na stworzeniu najlepszego Dragon Age: Dreadwolf, podczas gdy główny zespół Mass Effect kontynuuje prace przedprodukcyjne. […] W miarę jak będziemy dalej łączyć nowe doświadczenie z dziedzictwem serii, Mark Darrah dołączy do zespołu jako konsultant, wnosząc ze sobą wieloletnie doświadczenie w pracy nad Dragon Age – poinformował Gary McKay, dyrektor generalny BioWare.

GramTV przedstawia:

Z informacji przekazanych przez GamesBeat wynika, że Dragon Age: Dreadwolf znajduje się w postprodukcji od września. W tym czasie deweloperzy skupiali się na ulepszaniu i doprecyzowywaniu poszczególnych elementów. Obecnie zespół ma natomiast możliwość przeprowadzenia kompletnej rozgrywki, dzięki czemu może skupić się na dopieszczaniu rzeczy, które są „najważniejsze dla fanów”.

Na koniec przypomnijmy, że Dragon Age: Dreadwolf powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Na ten moment nie znamy jednak daty premiery gry. Warto natomiast wspomnieć, że pod koniec stycznia ze studia BioWare po 19 latach odszedł Mac Walters, czyli kierownik produkcji nadchodzącej odsłony serii Dragon Age.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!