Dragon Age 4 to wciąż odległa przyszłość. Nowe informacje wyciekły do sieci

Wincenty Wawrzyniak
2023/02/04 19:30

Znany branżowy insider, Tom Henderson, ujawnił nowe informacje na temat nadchodzącej nowej części serii Dragon Age.

Oficjalny podtytuł czwartej części serii Dragon Age poznaliśmy jeszcze w czerwcu ubiegłego roku. W październiku natomiast dowiedzieliśmy się, że Dragon Age: Dreadwolf wkroczyło w fazę alfa i gra jest możliwa do przejścia w całości. Od tamtego czasu wszystko jednak ucichło, aczkolwiek gracze mieli nadzieję na debiut pod koniec bieżącego roku. Teraz jednak, jak donosi znany branżowy insider – Tom Henderson – w swoim raporcie na łamach portalu Inside Gaming, na premierę gry raczej poczekamy znacznie dłużej.

Dragon Age 4 to wciąż odległa przyszłość. Nowe informacje wyciekły do sieci

Wyciek informacji na temat Dragon Age 4

Dziennikarz skontaktował się z dwoma anonimowymi źródłami, które ujawniły, że obecnie w grze znajdują się pozostałości z poprzedniej wersji, zanim ustalono nowy kierunek dla projektu na początku 2021 roku. W tym momencie warto zaznaczyć, że początkowo Dreadwolf miało koncentrować się na dostarczeniu graczom doświadczenia typowo wieloosobowego, ale ostatecznie zdecydowano się przekształcić grę w taki sposób, aby była tradycyjną produkcją przeznaczoną dla pojedynczego gracza.

GramTV przedstawia:

W raporcie czytamy również, iż system walki, jaki znajdziemy w Dragon Age: Dreadwolf, jest inspirowany grą Final Fantasy XV – znacznie bardziej przypomina rozwiązanie z gry akcji aniżeli typowo taktycznego RPG-a. Nie będziemy więc bezpośrednio kontrolować każdego członka drużyny z osobna, a raczej jako lider grupy wydawać im rozkazy ograniczające się do używania konkretnych umiejętności podczas pojedynków.

Oprócz tego wśród informacji znajdziemy wzmiankę o centrum dowodzenia, które będziemy mogli odwiedzać pomiędzy wykonywaniem misji i ulepszać. Miejsce ma pozwolić nam na interakcje z członkami drużyny czy chociażby zarządzanie ekwipunkiem.

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
05/02/2023 00:33
MisioKGB napisał:

No i po co oni te gry tak wcześnie ogłaszają? Żeby inwestorów przyciągnąć? Ktoś mądrzejszy się mógłby wypowiedzieć?

Bioware zaliczyło wtopę z Anthem i Mass Effect. Musieli mieć jakiś „win”. I dlatego ogłosili że kolejny projekt to DA.

A że strasznie długo nad tym pracują to wynik tego że Bioware się niejako dawno skończyło. Dragon Age 2 to była porażka. Inquisition nie było złe ale było super nudne. Otwarty świat im nie wyszedł. Podobnie jak ME Andromeda chociaż to robiło inne studio. Nie zapominajmy też właśnie o porażce Anthem. I myślę że to porażka Anthem sprawiła że chcą z DA 4 wrócić do poprzedniej formuły która działała. 

Ogólnie Bioware dało ciała tyle razy ostatnimi laty że mogli skończyć jak inne studia EA i pewnie dlatego szukali czegoś co pozwoli im zostać w grze.

Garrett_The_Thief
Gramowicz
04/02/2023 22:54

Dragon Age skończyło się na Origins. Niestety.

MisioKGB
Gramowicz
04/02/2023 20:26

No i po co oni te gry tak wcześnie ogłaszają? Żeby inwestorów przyciągnąć? Ktoś mądrzejszy się mógłby wypowiedzieć?