Diuna 3 już w produkcji. Ale jest też zła wiadomość dla fanów

Radosław Krajewski
2023/12/09 17:00
0
0

Denis Villeneuve potwierdził, że prace nad scenariuszem do Diuny 3 są już na ukończeniu.

Diuna 2 trafi do kin nieco wcześniej, niż podawało Warner Bros. Wytwórnia zdecydowała się przesunąć premierę swojego nadchodzącego hitu z powodu strajku aktorów, którzy nie mogliby promować produkcji. Studio postanowiło opóźnić premierę w połowie marca przyszłego roku, ale film obejrzymy w kinach dwa tygodnie wcześniej. Nie będzie to jednak pożegnanie z Paulem Atrydą i jego historią. W przygotowaniu jest już trzecia produkcja, która zekranizuje Mesjasza Diuny Franka Herberta, czyli drugą część Kronik Diuny. Denis Villeneuve podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Korei dał fanom obiecującą aktualizację dotyczącą tego projektu.

Diuna 3 już w produkcji. Ale jest też zła wiadomość dla fanów

Diuna 3 powstanie, ale będziemy musieli na film trochę poczekać

Reżyser zdradził, że scenariusz do Mesjasza Diuny już powstaje i jest prawie gotowy. W najbliższych tygodniach Villeneuve dokończy skrypt i prace nad Diuną 3 będą mogły ruszyć pełną parą. Filmowiec jednak dodał, że chce odpocząć od Arrakis i filmowych adaptacji powieści Herberta. Wskazał, że mógłby sobie zrobić przerwę, aby nakręcić w tym czasie inny film.

Nie wiem dokładnie, kiedy wrócę na Arrakis. Mógłbym pojechać objazdem, żeby tylko oddalić się od słońca. Dla zachowania zdrowia psychicznego mógłbym zrobić coś pomiędzy, ale moim marzeniem byłoby po raz ostatni znaleźć się na tej planecie, którą kocham.

Prawdopodobnie następnym projektem Denisa Villeneuve’a będzie Kleopatra. Według niedawnych doniesień w głównych rolach mieliby zagrać Zendaya oraz Timothee Chalamet.

GramTV przedstawia:

W obsadzie Diuny 2 znaleźli się: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem, Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken, Léa Seydoux, Souheila Yacoub, oraz Tim Blake Nelson.

Przypomnijmy, że Diuna 2 zadebiutuje w kinach 1 marca 2024 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!