Diuna doczeka się trzeciej części? Denis Villeneuve chce stworzyć trylogię

Radosław Krajewski
2023/08/28 13:00
0
0

Według reżysera pewne umowy co do trzeciej Diuny są już spisane na papierze.

Po wielu miesiącach spekulacji, czy premiera filmu Diuna: Część druga zostanie przesunięta ze względu na strajk aktorów i scenarzystów, Warner Bros. ostatecznie zdecydował się na ten ruch. Film trafi do kin dopiero w marcu przyszłego roku, ale to nie przeszkodziło wytwórni w kontynuowaniu kampanii marketingowej wokół tytułu. W magazynie Empire pojawił się długi artykuł o drugiej odsłonie Diuny, w którym redaktorzy przeprowadzili rozmowę z reżyserem Denisem Villeneuvem. Już wcześniej filmowiec wypowiedział się o trzeciej części serii, a teraz padły kolejne deklaracje, które potwierdzają, że chce zekranizować Mesjasza Diuny.

Diuna doczeka się trzeciej części? Denis Villeneuve chce stworzyć trylogię

Denis Villeneuve zainteresowany nakręceniem Diuny 3

Denis Villeneuve od początku planował nakręcenie dwóch filmów na podstawie Diuny, ale historia Paula Atrydy jako głównego bohatera kontynuowana była jeszcze w jednej książce. Reżyser chciałby zakończyć jego wątki w kolejnym, trzecim filmie. W wywiadzie przyznał, że zrealizowanie trylogii byłoby jego marzeniem.

Jeśli uda mi się stworzyć trylogię, będzie o spełnienie moich marzeń. […] Mesjasz Diuny powstał w reakcji na fakt, że ludzie postrzegali Paula Atrydę jako bohatera. To nie było zamiarem autora. Moja ekranizacja Diuny jest bliższa tej idei, że jest to tak naprawdę przestroga.

Villeneuve dodał, że jego przygoda z Diuną na trylogii zostanie zakończona. Powiedział, że kolejne książki stają się „bardziej ezoteryczne”. Reżyser zdradził, że wszystko zależy, czy Diuna: Część druga osiągnie sukces w kinach, ale już teraz posiada pewną umowę z Legendary Pictures.

Powiem jedynie, że są słowa na papierze.

GramTV przedstawia:

W obsadzie filmu znaleźli się: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem, Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken, Léa Seydoux, Souheila Yacoub, oraz Tim Blake Nelson.

Przypomnijmy, że Diuna 2 zadebiutuje w kinach 3 listopada.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!