Disney inwestuje w Epic Games. Firmy stworzą „nowe uniwersum gier i rozrywki”

Mikołaj Ciesielski
2024/02/08 10:00
3
0

To największe wejście do świata gier w historii Disneya.

Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia, według których kadra kierownicza Disneya miała namawiać prezesa firmy na przejęcie Electronic Arts. Dyrektorom zależało bowiem na tworzeniu gier wideo na własną rękę, a nie udzielaniu licencji innym deweloperom. Natomiast kilkanaście godzin temu Disney ogłosił „największe wejście do świata gier” w swojej historii. Amerykańska korporacja poinformowała bowiem o nawiązaniu współpracy z Epic Games.

Disney inwestuje w Epic Games. Firmy stworzą „nowe uniwersum gier i rozrywki”

Disney wkracza do świata gier. Wspólnie z Epic Games stworzy „nowe uniwersum”

Zgodnie z przekazanymi informacjami Disney zainwestował w Epic Games aż 1,5 miliarda dolarów w zamian za udziały w kapitale. W opublikowanym komunikacie amerykańska korporacja wspomniała o wieloletniej współpracy, której celem będzie stworzenie „nowego uniwersum gier i rozrywki”. Obie firmy zamierzają wykorzystać postacie i historie z filmów Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych wojen, Avatara i innych marek w ramach zupełnie nowego doświadczenia, które będzie napędzane silnikiem Unreal Engine.

Nasza nowa i ekscytująca współpraca z Epic Games połączy ukochane marki i franczyzy Disneya z niezwykle popularną grą Fortnite w nowym, transformacyjnym uniwersum gier i rozrywki. To oznacza największe w historii wejście Disneya w świat gier i oferuje znaczące możliwości wzrostu i ekspansji. Nie możemy się doczekać, aż fani poznają swoje ukochane historie i światy Disneya w nowy, przełomowy sposób – komentuje Robert A. Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company.

Tim Sweeney – dyrektor generalny Epic Games – podkreśla, że Disney był jedną z pierwszych firm, które uwierzyły w potencjał połączenia swoich światów z Fortnite. Założyciel firmy podkreślił również, że wspólnie z amerykańską korporacją pracuje nad „czymś zupełnie nowym”. Sweeney wspomina o „trwałym” i „otwartym” ekosystemie, który ma „zjednoczyć społeczności Disneya i Fortnite”.

Umożliwi nam to zgromadzenie naszej niesamowitej kolekcji historii i doświadczeń dla szerokiego grona odbiorców w sposób, o jakim wcześniej tylko marzyliśmy. Wiodąca w branży technologia Epic Games i otwarty ekosystem Fortnite pomogą nam dotrzeć do konsumentów tam, gdzie się znajdują, aby mogli nawiązać kontakt z Disneyem w sposób, który jest dla nich najbardziej odpowiedni – dodał osh D’Amaro, prezes Disney Experiences.

GramTV przedstawia:

Na więcej szczegółów dotyczących współpracy pomiędzy firmą Disney a Epic Games trzeba będzie jednak jeszcze nieco poczekać.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
08/02/2024 19:08

Już widzę te nowe uniwersum poprawności politycznej :P

koNraDM4
Gramowicz
08/02/2024 16:40
Bruce_666 napisał:

Już to widzę. Rok, góra dwa i Disney ucieknie kiedy zobaczy, że sprzedaż ich gier będzie marna. Od początku istnienia, EGS przynosi same straty i Disney tego nie zmieni.

EGS tak ale Fortnite i UE już nie i myślę, że to właśnie było powodem dlaczego wybrali Epic Games

Bruce_666
Gramowicz
08/02/2024 11:11

Już to widzę. Rok, góra dwa i Disney ucieknie kiedy zobaczy, że sprzedaż ich gier będzie marna. Od początku istnienia, EGS przynosi same straty i Disney tego nie zmieni.
Trwa Wczytywanie