Afera z Disco Elysium zakończona? Byli pracownicy ZA/UM zaprzeczają

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/20 12:30

Byli pracownicy studia zaprzeczyli ostatnim doniesieniom prasowym, które sugerują koniec konfliktu z obecnymi władzami ZA/UM – i zamierzają walczyć dalej.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, że byli pracownicy ZA/UM wycofali swoje roszczenia przeciwko studiu. Kaur Kender miał zapłacić szefowi firmy, Ilmarowi Kompusowi, za koszty rozpoczętego przez siebie postępowania sądowego. Robert Kurvits, reżyser kreatywny Disco Elysium, miał także wycofać swoje roszczenia przez brak dowodów w sprawie. Teraz jednak dowiadujemy się, że jest inaczej.

Byli pracownicy ZA/UM zamierzają walczyć dalej

Jak podaje między innymi serwis PC Gamer, byli pracownicy ZA/UM – Robert Kurvitz oraz Aleksander Rostov (pod pseudonimem Sander Taal) – przekazali redakcji GamesIndustry.biz oświadczenie, w którym zaprzeczają niedawnym wiadomościom dotyczącym wycofania roszczeń.

GramTV przedstawia:

Twórcy podkreślili, że nie dadzą się uciszyć tak jak Kaur Kender, producent wykonawczy, który wycofał swój pozew jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

Z komunikatu prasowego wynika, że nasze roszczenia pracownicze wobec studia zostały wycofane z braku dowodów. Tak nie jest. Postrzegamy nasze zwolnienie jako część większej kampanii przeciwko nam i podejmiemy odpowiednie kroki prawne. (…) Pozew Kendera opierał się na nadużyciu funduszy ZA/UM (4,8 mln euro) przez akcjonariuszy większościowych [Ilmar Kompus i Tonis Haavel – dop. autora], aby zwiększyć ich udział w firmie. W komunikacie prasowym Kompus i Haavel przyznają się do tego nadużycia, argumentując, że pieniądze zostały „zwrócone ZA/UM” […] Jednak zwrócenie skradzionych pieniędzy nie cofa przestępstwa; nie cofa też większościowych udziałów, jakie Kompus i Haavel zdobyli nielegalnie w ZA/UM.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!