Czy The Day Before pojawi się również na konsolach? Jest odpowiedź twórców

Mikołaj Ciesielski
2021/03/12 12:10

Na ten moment zapowiedziano jedynie PC-tową wersję postapokaliptycznego MMO.

Czy The Day Before pojawi się również na konsolach? Jest odpowiedź twórców

Otrzymujemy coraz więcej informacji i materiałów z zapowiedzianego pod koniec stycznia The Day Before, czyli survivalowego MMO w postapokaliptycznych klimatach. Po fragmentach rozgrywki przedstawiających eksplorację oraz walkę, a także po wczorajszym gameplayu, na którym pokazano jazdę samochodem po bezdrożach, przyszedł czas na kolejne szczegóły dotyczące produkcji studia Fntastic.

Deweloperzy udzielili wywiadu serwisowi Wccftech, w którym opowiedzieli m.in. o przebiegu prac nad grą, systemie rozwoju postaci czy też planach na rozwój tytułu po premierze. Redaktorzy wspomnianego portalu zadali twórcom jedno pytanie, które nurtuje również sporą część graczy, a mianowicie, czy The Day Before pojawi się także na konsolach, czy będzie dostępne wyłącznie na komputerach osobistych, jak poinformowano przy okazji zapowiedzi.

Swoją odpowiedź deweloperzy rozpoczęli od żartu, że nie będą w stanie stworzyć portu na NES-a. Po czym na poważnie dodali, że w rozważają wersję na konsole nowej generacji, a gracze powinni czekać na specjalne ogłoszenie.

Wygląda więc na to, że posiadacze PlayStation 5 i Xboksa Series X/S również będą mieli okazję zapoznać się z The Day Before. Musimy jednak zaczekać na oficjalną zapowiedź wersji na wspomniane platformy, ale po takich słowach twórców możemy być niemal pewni, że produkcja prędzej czy później pojawi się także na konsolach.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami twórców The Day Before ma zadebiutować na rynku w drugiej połowie tego roku. Do tej pory nie poznaliśmy jednak dokładnej daty premiery gry.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!