Zapowiedź The Day Before. Survivalowe MMO w postapokaliptycznym świecie

Mikołaj Ciesielski
2021/01/28 13:15
2
0

Opublikowane materiały przywodzą na myśl takie produkcje jak The Division czy The Last of Us.

Zapowiedź The Day Before. Survivalowe MMO w postapokaliptycznym świecie

Studio Fntastic poinformowało, że w drugim kwartale 2021 roku na komputerach osobistych zadebiutuje The Day Before, czyli survivalowe MMO, które zabierze graczy do postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie. Deweloperzy opublikowali pierwszy zwiastun swojej produkcji, w którym nie zabrakło fragmentów rozgrywki. Zaprezentowane materiały przywodzą na myśl takie tytuły jak The Division czy The Last of Us.

The Day Before rozgrywa się w świecie, w którym tajemniczy wirus zmienił ludzi w śmiertelnie niebezpieczne, szybkie i krwiożercze potwory. Ocalali codziennie walczą o przetrwanie oraz zasoby i przydatne przedmioty, takie jak ubrania, jedzenie, broń czy nawet pojazdy. Twórcy podkreślają, że postapokaliptyczne lokacje będziemy mogli przemierzać zarówno na piechotę, jak i przy użyciu samochodu, do którego niezbędna będzie oczywiście benzyna.

Osią zabawy będzie poszukiwanie przydatnych surowców i wspomnianych wyżej przedmiotów. Zdobytymi rzeczami będzie można handlować w obozach, a zarobioną gotówkę gracze przeznaczą na zakup bardziej potrzebnych sprzętów czy zapasów.

GramTV przedstawia:

Podczas rozgrywki będzie dochodzić do konfrontacji nie tylko z niebezpiecznymi potworami, ale też z innymi graczami. Deweloperzy obiecują, że The Day Before zaoferuje całą masę realistycznych broni. Należy jednak mieć na uwadze, że odgłos wystrzałów może ściągnąć nam na głowę grupę krwiożerczych zombie.

Wraz z zapowiedzią na karcie produktu na Steam pojawiły się wymagania sprzętowe gry The Day Before, które prezentują się następująco:

The Day Before – minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7/ Windows 8.1/ Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-4430 lub AMD FX-6300
 • Pamięć RAM: 10 GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 (2GB) lub AMD Radeon R7 370 (2GB)
 • DirectX: Wersja 11
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 75 GB

The Day Before – rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7/ Windows 8.1/ Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-6600K lub AMD Ryzen 5 1600
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6GB) lub AMD Radeon RX 580 (4GB)
 • DirectX: Wersja 11
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 75 GB
Komentarze
2
alex1112
Gramowicz
28/01/2021 16:30

Graficznie jest bardzo dobrze.

Klimat świata? Dziwny i niespójny. Z jednej strony podniszczone samochody jak by leżały już kilka lat, a z drugiej działające oświetlanie, windy i ELEKTRYCZNOŚĆ. Ciekawe kto rachunki reguluje i serwisuje całość?

Do tego dochodzi masa niedopracowań. czy to stąpamy po mokrym czy suchym podłożu dźwięk jest taki sam. Drzwi do samochodu otwierają się dziwnie...

Całość mocno inspirowana Day Z. Tylko bardziej casualowata.

Nie wiem. Przekonany się nie czuję. Wiele będzie zależało od samej mechaniki gry i czy te mechaniki będą wymuszać współprace czy też, klasycznie człowiek twój najgorszy wróg.

dariuszp
Gramowicz
28/01/2021 13:59

To wygląda bardziej jak klon Division niż MMO.