Cyberpunk 2077: Widmo wolności ze świetnym nawiązaniem do Matrixa. Gracz odkrył nowy easter-egg

Radosław Krajewski
2023/12/02 09:00
0
0

Dodatek skrywa jeszcze wiele niespodzianek.

CD Projekt RED zapowiedział nową aktualizację 2.1 do Cyberpunka 2077 i dodatku Widmo wolności. Nadchodzący patch, który pojawi się już w najbliższy wtorek, wprowadzi do gry m.in. metro, jako nową formę szybkiej podróży, czy przenośne radio, do którego dostęp będziemy mieli podczas przemierzania Night City. Muzyka w trakcie eksploracji miasta z pewnością skłoni graczy do jeszcze intensywniejszego przeczesywania jego zakamarków w poszukiwaniu nieodkrytych jeszcze znajdziek poukrywanych przez deweloperów. Na jeden z nich niedawno natrafił pewien gracz, który podzielił się znaleziskiem na Reddicie.

Cyberpunk 2077: Widmo wolności ze świetnym nawiązaniem do Matrixa. Gracz odkrył nowy easter-egg

Matrix w Cyberpunk: Widmo wolności

Użytkownik Cerber_4_25 zaprezentował nagranie, prezentujące lokację w pewnym odizolowanym miejscu, do którego dostanie się wymaga trochę wysiłku. Pomieszczenie znajduje się w wieżowcu niedaleko piramidy w Dogtown z dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Gdy uda nam się do niego dostać możemy zobaczyć dwa charakterystyczne czerwone fotele, stolik oraz włączony telewizor, który nie jest podłączony żadnymi kablami.

Każdy fan Matrixa bez trudu rozpozna to miejsce, w którym Morfeusz wyjawia Neo prawdę na temat świata, w którym dotychczas żył. Cyberpunk 2077, podobnie jak Wiedźmin 3, pełny jest najróżniejszych odniesień do filmów i seriali, więc nic dziwnego, ze CD Projekt RED zdecydował się tym razem umieścić easter-egg z dzieła Wachowskich.

GramTV przedstawia:

Dodatkowego smaczku nadaje postać Keanu Reevesa, który wystąpił w popularnym filmie sci-fi, jednocześnie wcielając się w Johnny’ego Silverhanda w Cyberpunku 2077. Nagranie z easter-egga znajdziecie w tym miejscu.

Od momentu pojawienia się nagrania gracze próbują rozszyfrować tajemniczą wiadomość, która wyświetla się na ekranie telewizora. Niektórzy wierzą, że może być to zakodowana informacja dotycząca kolejnej gry CD Projekt RED.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077: Widmo wolności zadebiutowało na rynku 26 września. Już 5 grudnia zadebiutuje aktualizacja 2.1 do gry.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!