City-builder w sowieckich realiach opuszcza wczesny dostęp. Wkrótce premiera wersji 1.0

Patrycja Pietrowska
2024/05/25 09:00
2
0

Cieszące się świetnymi ocenami Workers & Resources: Soviet Republic z datą premiery pełnej wersji.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo dobrych wieści dla miłośników city-builderów. Gracze mogą między innymi sprawdzać wersję demonstracyjną produkcji, która pozwoli wybudować własne Night City, a także cieszyć się inspirowanym The Settlers dziełem studia Grenaa Games. Na platformie Steam od kilku lat w fazie wczesnego dostępu znajduje się również Workers & Resources: Soviet Republic, które właśnie otrzymało datę premiery pełnej wersji.

City-builder w sowieckich realiach opuszcza wczesny dostęp. Wkrótce premiera wersji 1.0

Workers & Resources: Soviet Republic z datą premiery wersji 1.0

Workers & Resources: Soviet Republic zdążyło już zdobyć całkiem spore grono fanów. Na platformie Valve produkcja została oceniona już ponad 14 tysięcy razy, a aż 92% wszystkich recenzji pozytywnie opisuje tytuł studia 3Division. Gra osadzona w sowieckich realiach znajduje się w fazie wczesnego dostępu na Steamie od 2019 roku, jednak już wkrótce się to zmieni – otrzymaliśmy bowiem datę premiery pełnej wersji.

Jak informują na platformie Valve twórcy Workers & Resources: Soviet Republic, już 20 czerwca 2024 roku tytuł zadebiutuje na rynku w wersji 1.0. Wraz ze wspomnianym ogłoszeniem do sieci trafił również nowy trailer, który prezentuje czekające na graczy atrakcje.

Jeśli zaś chodzi o samą produkcję, city-builder oferuje typowe dla gatunku możliwości. Gracze mogą zarządzać wszystkimi elementami swojej republiki, mając pod kontrolą aspekty takie jak wydobywanie surowców, wytwarzanie dóbr czy świadczone usługi. Zainteresowani muszą zadbać również o odpowiednie działanie transportu, gospodarki czy handlu międzynarodowego.

GramTV przedstawia:

Co jednak najciekawsze, Workers & Resources: Soviet Republic przenosi nas do sowieckich realiów. City-builder pozwala szczegółowo zarządzać poszczególnymi elementami administracji i finansów, a zarządzając krajem, można korzystać zarówno z rubli, jak i dolarów. Dodatkowo każdy obiekt – droga, most, budynki mieszkalne czy fabryki – wznoszone są od podstaw.

Przekształć zubożałą sowiecką republikę w supermocarstwo w grze typu city builder z symulacją globalnej gospodarki, uwzględniającą takie elementy jak łańcuchy produkcyjne, edukacja i przestępczość, tworzenie miejsc pracy i wpływanie na lojalność polityczną mieszkańców. – czytamy w opisie gry na platformie Steam.

Na zakończenie przypomnijmy więc raz jeszcze, że Workers & Resources: Soviet Republic zadebiutuje na rynku w pełnej wersji już 20 czerwca 2024 roku. Gra dostępna jest wyłącznie na komputerach osobistych.

Komentarze
2
Bruce_666
Gramowicz
25/05/2024 10:07

https://www.youtube.com/watch?v=UWHp9wqRmVI

Bruce_666
Gramowicz
25/05/2024 10:06

Swego czasu była drama za sprawą gracza Storpappa. W skrócie wyglądało to tak: gość zrobił poradnik jak sobie utrudnić rozgrywkę wykorzystując mechaniki gry i nazwał to Cosmonaut Mode. Potem twórcy gry dodali do gry tryb Realistic Mode i ten gość domagał się umieszczeni go w credcitsach, bo wg. niego, jego poradnik był podstawą do Realistica. Nakręcił taką dramę, że gra tymczasowo została zdjęta ze Steam. I wszystkie jego poradniki mają po 1 gwiazdce i są wyłączone komentarze :D