City-builder inspirowany The Settlers zbiera świetne oceny. Duże zainteresowanie wokół Fabledom

Patrycja Pietrowska
2024/05/19 11:00
1
0

Baśniowe Fabledom opuściło wczesny dostęp.

Jakiś czas temu informowaliśmy o premierze gry Fabledom w wersji 1.0. Produkcja inspirowana takimi tytułami jak The Settlers oraz Kingdoms and Castles przypadła do gustu zarówno użytkownikom Steama, jak i krytykom. W serwisie Metacritic gra uzyskała średnią ocen na poziomie 79/100 (na podstawie 10 opinii).

City-builder inspirowany The Settlers zbiera świetne oceny. Duże zainteresowanie wokół Fabledom

Fabledom zbiera świetne recenzje po premierze w wersji 1.0

Poza niezłą średnią ocen w serwisie Metacritic Fabledom może pochwalić się bardzo ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników platformy Valve. Gra została już bowiem oceniona ponad 3200 razy, a aż 88% recenzji jest pozytywnych. Gracze zwracają uwagę nie tylko na przytulny i uroczy klimat, który oferuje produkcja, ale także na baśniowe motywy, solidny gameplay oraz przyjemną grafikę.

Oczywiście Fabledom nie jest pozbawione wad. Według niektórych graczy brakuje większych wyzwań i na ten moment tytuł nie oferuje wiele treści. Produkcja ma także nie wykorzystywać w pełni swojego potencjału i wymagać dopracowania.

Dawno temu w wiosce… Osadzone we wspaniałym świecie baśni Fabledom to idealna, relaksująca gra w budowanie miasta. Rozwijaj osadę, handluj i prowadź dyplomację, aby sprzymierzyć się z sąsiadami lub rzucić im wyzwanie, a co najważniejsze – znajdź księcia lub księżniczkę i żyj długo i szczęśliwie! – czytamy w opisie gry.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypominamy, że Fabledom opuściło wczesny dostęp 13 maja 2024 roku. Gra dostępna jest wyłącznie na komputerach osobistych.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
19/05/2024 13:18

Oj rozpieszczają mnie ostatnio. Stranded: Alien Dawn mnie zachwycił. Cities: Skylines 2 świetnie chodzi na moim PC. Ostatnio spędzałem kupę czasu z Manor Lords. A teraz to. 

Ja bardzo lubię tego typu gry. Jedyny minus jest taki że niewiele gier skrobie to samo miejsce co Settlers 3 :-)