Christopher Nolan zachwycony Diuną. Reżyser komplementuje Denisa Villeneuve’a

Radosław Krajewski
2021/10/27 14:00

Christopher Nolan jest wielkim miłośnikiem najnowszego dzieła swojego kolegi po fachu. Nie szczędzi pochwał filmowi.

Diuna zadebiutowała w amerykańskich kinach w ubiegły piątek. Najnowsza produkcja Denisa Villeneuve’a przyniosła większe zyski, niż pierwotnie zakładano. Również reakcje publiczności były bardzo pozytywne, dlatego nie czekając długo, Warner Bros. wraz z Legendary Pictures ogłosiły wczoraj powstanie drugiej części. Filmem zachwycony jest również Christopher Nolan, który kilkukrotnie miał okazję zobaczyć Diunę na wielkim ekranie. Reżyser Dunkierki i Tenet w samych superlatywach wypowiedział się o pracy swojego kolegi Denisa Villeneuve’a, jednocześnie chwaląc jego najnowszy obraz.Christopher Nolan zachwycony Diuną. Reżyser komplementuje Denisa Villeneuve’aReżyserzy wspólnie wzięli udział, aby omówić premierę Diuny w najnowszym odcinku podcastu Director’s Cut, nagranego po seansie filmu w DGA Theater w Los Angeles. Podczas rozmowy Nolan chwalił sposób, w jaki Villeneuve podszedł do ekranizacji jednego z najbardziej wpływowych klasyków gatunku science-fiction.

To jedno z najlepszych połączeń zdjęć na żywo i generowanych komputerowo efektów wizualnych, jakie widziałem. To bardzo, bardzo atrakcyjne na każdym etapie. […] Myślę, że ten film wprowadzi do świata Diuny zupełnie nowe pokolenie fanów, którzy nigdy nie czytali tej książki i być może teraz to uczynią. Myślę, że to niezwykła praca. Miałem luksus oglądania go kilka razy i za każdym razem odkrywam w nim nowe rzeczy i szczegóły tego świata. Sposób, w jaki jest wykonany, jest absolutnie przeznaczony na duży ekran. To prawdziwa przyjemność i prawdziwy prezent dla fanów na całym świecie – i bardzo ci za to dziękuję, Denis.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Diuna opowiada o konflikcie dwóch potężnych rodów walczących o kontrolę nad najważniejszą we wszechświecie planetą – Arrakis. Znajdują się na niej złoża Przyprawy, cennego surowca, wytwarzanego przez ogromne pustynne czerwie. Pozyskuje się z niej substancje poszerzającą granice ludzkiej świadomości i odblokowuje korzystanie z wyjątkowych umiejętności umysłu. Wykorzystywana jest do przewidywania przyszłości i podróży międzygwiezdnych. Na tle konfliktu poznajemy historię Paula Atrydy, który jest kluczowym elementem programu eugenicznego, trwającego od setek pokoleń.

Diuna zadebiutowała 22 października w kinach oraz na HBO Max. Premiera drugiej części zaplanowana jest na 20 października 2023 roku.

Komentarze
1
Wicket
Gramowicz
27/10/2021 15:16

Oczywiscie ze musi byc , dlatego ze jak on zareklamuje film Denisa swoim fanom , to Denis zareklamuje nastepny film Christophera fanom Denisa ...

(BTW wszyscy w Hollywood mowia sobie po imieniu , i piszac "fan" mam na mysli fanboy'iii ktorzy ogladaja jeden film 20 razy pod rzad w kinie zeby wylowic najmniejsze szczeguly...)