Druga część Diuny oficjalnie zapowiedziana! Historia Paula otrzyma kontynuację

Radosław Krajewski
2021/10/26 20:17

Legendary Pictures i Warner Bros. oficjalnie zapowiedziały powstanie drugiej części Diuny.

Diuna oficjalnie otrzyma drugą część. Świetną wiadomość dla wszystkich fanów najnowszego filmu Denisa Villeneuve’a przekazał Legendary Pictures za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Najwidoczniej studio było zadowolone z przyjęcia produkcji, a także wyników finansowych filmu z Ameryki, oraz Chin i zaledwie kilka dni po premierze w tych krajach, zdecydowali się ogłosić powstanie drugiej części. W swoim krótkim komunikacie podziękowali wszystkim osobom, które obejrzały film i tym, którzy chcą zobaczę Diunę w najbliższych dniach, oraz tygodniach.Druga część Diuny oficjalnie zapowiedziana! Historia Paula otrzyma kontynuacjęNiestety żadne szczegóły dotyczące drugiej części nie zostały zdradzone. Potwierdzono jedynie, że Denis Villeneuve wyreżyseruje, wyprodukuje oraz będzie współtworzył scenariusz do filmu. Możemy być również pewni, że w drugim filmie swoje role powtórzą Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista i Stellan Skarsgard. Do obsady Diuny: Części drugiej dołączą kolejne gwiazdy, które wcielą się w Alię, Irulanę oraz Feyd-Rautha. Zapewne w przyszłym roku poznamy aktorów, którzy zagrają te postacie.

Właśnie otrzymałem wiadomość od Legendary, że oficjalnie posuwamy się do przodu z Dune: Part Two. Moim marzeniem była ekranizacja Diuny Franka Herberta, a fanom, obsadzie i ekipie, Legendary i Warner Bros., dziękuję za wsparcie tego marzenia. To tylko początek – powiedział reżyser.

Przypomnijmy, że Diuna opowiada o konflikcie dwóch potężnych rodów walczących o kontrolę nad najważniejszą we wszechświecie planetą – Arrakis. Znajdują się na niej złoża Przyprawy, cennego surowca, wytwarzanego przez ogromne pustynne czerwie. Pozyskuje się z niej substancje poszerzającą granice ludzkiej świadomości i odblokowuje korzystanie z wyjątkowych umiejętności umysłu. Wykorzystywana jest do przewidywania przyszłości i podróży międzygwiezdnych. Na tle konfliktu poznajemy historię Paula Atrydy, który jest kluczowym elementem programu eugenicznego, trwającego od setek pokoleń.

GramTV przedstawia:

Prace na planie Diuny: Części drugiej powinny ruszyć w okolicach lata przyszłego roku. Premierę filmu zaplanowano na 20 październik 2023 roku. Pierwszą część Diuny możemy oglądać w kinach od ubiegłego piątku.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
Karanthir666
Gramowicz
27/10/2021 02:59
Wicket napisał:

Dobra wiadomosci , ta historia ma potencjal , fajnie by bylo gdyby zrobili jeszcze serial i jakas komputerowa opowiesc w stylu  Clone Wars , zeby mozna bylo lepiej poznac lore calego universum.

To sobie książki poczytaj. Może przy okazji nauczysz się pisać.

Wicket
Gramowicz
26/10/2021 22:16

Dobra wiadomosci , ta historia ma potencjal , fajnie by bylo gdyby zrobili jeszcze serial i jakas komputerowa opowiesc w stylu  Clone Wars , zeby mozna bylo lepiej poznac lore calego universum.