ChatGPT robi międzynarodową karierę. Prezydent Biden kazał sprawdzić czy sztuczna inteligencja jest zagrożeniem

Krzysztof Żołyński
2023/04/06 16:55
0
0

Popularność ChatGPT, a co za tym idzie także sztucznej inteligencji sprawiły, że prezydent USA Joe Biden, wezwał swoich doradców, żeby przedyskutować z nimi potencjalne zagrożenia i ewentualne zalety SI.

Wydaje się, że USA nie pójdą śladem Włoch i nie wprowadzą zakazu używania ChatGPT, ale widać wyraźnie, że Biden jest wyraźnie zaniepokojony czy sztuczna inteligencja jest w tym momencie całkowicie bezpieczna.

ChatGPT robi międzynarodową karierę. Prezydent Biden kazał sprawdzić czy sztuczna inteligencja jest zagrożeniem

Moim zdaniem firmy technologiczne mają obowiązek upewnić się, że ich produkty są bezpieczne przed ich upublicznieniem… Sztuczna inteligencja może pomóc w radzeniu sobie z niektórymi bardzo trudnymi wyzwaniami, takimi jak choroby i zmiany klimatyczne, ale ma również zająć się potencjalnymi zagrożeniami dla naszego społeczeństwa, naszej gospodarki, naszego bezpieczeństwa narodowego.

GramTV przedstawia:

Administracja Bidena zajmuje się tematyką sztucznej inteligencji nie od dzisiaj. W zeszłym roku opublikowano na przykład plan karty praw SI. Ma na celu pokierowanie projektowaniem i wdrażaniem sztucznej inteligencji i innych zautomatyzowanych systemów w sposób, który chroni „amerykańską opinię publiczną w dobie sztucznej inteligencji”.

Czy sztuczna inteligencja może być zagrożeniem dla USA?

Joe Biden chce wypracować model, w którym nowe projekty są wdrażane dopiero po gruntownych testach i uzyskaniu niepodważalnych dowodów, że ich technologie nie szkodzą państwu i jego obywatelom. Jak podają największe światowe agencje informacyjne. prezydent spotkał się ze swoimi doradcami naukowymi i technologicznymi, w tym naukowcami i kadrą kierowniczą Google i Microsoft, aby omówić „ryzyka i szanse” związane ze sztuczną inteligencją.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!