Capcom elegancko odrzucił ofertę przejęcia przez Microsoft

Krzysztof Żołyński
2023/09/25 19:30
1
0

Szef Capcom stwierdził, że odrzuci każdą ofertę przejęcia od Microsoftu. Jego firma nie ma również zamiaru samodzielnie przejmować innych podmiotów.

Tsujimoto, zapytany jak Capcom zareaguje na ofertę przejęcia od Microsoftu, odpowiedział elegancko, aczkolwiek stanowczo. Jasno określił stanowisko Capcomu w sprawie przejmowania innych podmiotów.

Capcom elegancko odrzucił ofertę przejęcia przez Microsoft

Uważam, że byłoby lepiej, gdybyśmy byli równymi partnerami. Był czas, gdy byliśmy celem. Jednak wierzę, że możemy pozyskać partnerów zewnętrznych, ale nie mamy zamiaru przejmować firm.

Te deklaracje padły w związku z wyciekiem wewnętrznych dokumentów Microsoftu, który miał miejsce w zeszłym tygodniu i ujawnił, że firma rozważała zakup takich firm jak Sega, Bungie i IO Interactive.

Capcom nie chce do Microsoftu

Microsoft, jak do tej pory, nie nabył żadnego z wcześniej wspomnianych studiów, ale poprawiona umowa z Activision Blizzard prawdopodobnie zostanie zawarta po tymczasowym zatwierdzeniu jej przez CMA. Ta sprawa pochłaniała do tej pory administrację giganta technologicznego, ale być może powróci do opisywanych pomysłów, gdy wszystko zostanie załatwione.

GramTV przedstawia:

Gry Capcom w dalszym ciągu radzą sobie dobrze, a seria Resident Evil przekroczyła liczbę 150 mln sprzedanych egzemplarzy.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
26/09/2023 09:34

Microsoft chce odzyskać Bungie? Przecież sami je stracili :-)