Silent Hill powróci? Bloober Team i Konami nawiązali partnerstwo strategiczne

Mikołaj Ciesielski
2021/06/30 10:35
0
0

Firmy będą wspólnie rozwijać wybrane treści i wymieniać się know-how.

Silent Hill powróci? Bloober Team i Konami nawiązali partnerstwo strategiczne

W lutym w sieci pojawiły się informacje, które sugerowały, że za nową odsłonę serii Silent Hill będzie odpowiedzialne studio Bloober Team. Tymczasem dziś okazało się, że rodzimy deweloper oraz Konami Digital Entertainment nawiązali partnerstwo strategiczne. Na mocy podpisanej umowy firmy będą wspólnie rozwijać wybrane treści, a także wymieniać się know-how. Niewykluczone więc, że krakowski zespół faktycznie będzie zaangażowany w prace nad kolejną odsłoną kultowego cyklu.

To dla mnie historyczny dzień i zwieńczenie kilku lat pracy. To, że tak renomowana firma, jak Konami zdecydowała się na współpracę strategiczną z Bloober Team, oznacza, że również my dołączyliśmy do światowej czołówki branży gier i staliśmy się równorzędnym partnerem dla czołowych graczy tego rynku” – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Od lat dostarczamy unikalnych treści rozrywkowych i sposobów korzystania z nich dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. W przyszłości oczekujemy znaczących zmian w środowisku biznesowym branży rozrywki cyfrowej. Dlatego też z niecierpliwością oczekujemy na połączenie mocnych stron naszych i Bloober Team, aby wspólnie tworzyć wysokiej jakości treści” – dodaje Hideki Hayakawa, prezes Konami Digital Entertainment.

Na koniec przypomnijmy, że najnowsza gra Bloober Team, czyli The Medium, zadebiutowała na rynku w styczniu tego roku. Produkcja dostępna jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S. Warto jednak pamiętać, że już we wrześniu tytuł pojawi się także na PlayStation 5. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat gry, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja The Medium – mistrzowie horroru w swoim najambitniejszym dziele.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!