Silent Hill – przecieki wskazują na Bloober Team i dużego japońskiego dewelopera

Maria Wawrzyniak
2021/02/19 19:30

Na horyzoncie pojawiły się kolejne plotki dotyczące Silent Hill. Według przecieków nad nową grą może pracować Bloober Team oraz duży japoński deweloper.

Polskiego studia Bloober Team chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Zespół odpowiedzialny za takie tytuły, jak Layers of Fear, Observer, Blair Witch czy najnowsze The Medium, cieszy się ostatnimi czasy naprawdę dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony branży, ale również graczy. Gdy zaś weźmiemy do tego wszystkiego pod uwagę fakt, że według najnowszych przecieków Bloober Team może pracować nad nową grą spod szyldu Silent Hill, sytuacja robi się jeszcze ciekawsza. Wszystko zaczęło się od niedawnego wywiadu, którego przedstawiciel polskiego studia, Piotr Babieno, udzielił dziennikarzom portalu GamesIndustry.biz.

Silent Hill – przecieki wskazują na Bloober Team i dużego japońskiego dewelopera

W rozmowie padła wzmianka o kierunku, jaki zespół zamierza obrać w kontekście przyszłości i nowych projektów. Babieno przyznał, że już od ponad roku pracuje nad innym growym projektem, inną horrorową marką, i robi to we współpracy z bardzo znanym wydawcą gier. Oczywiście, twórca nie może wyjawić, o kogo chodzi, ani czym jest ten tajemniczy projekt. Jest jednak praktycznie pewny, że gdy ludzie zrozumieją, nad czym pracuje Bloober Team, będą bardzo podekscytowani. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wywiad z Akirą Yamaoką, który dziwnym trafem został bardzo szybko usunięty.

GramTV przedstawia:

Yamaoka przyznał, że jego następny projekt jest tym, o czym fani mają nadzieję usłyszeć już od dawna. Bloober Team z kolei rozpoczął poszukiwania programisty systemów walki – takowy system polscy twórcy zamierzają wprowadzić do swojego nowego dużego dzieła. Na tym jednak spekulacje się nie kończą. Dziennikarze serwisu Video Games Chronicle, za którym również podajemy, po otrzymaniu informacji od insiderów, wyjawili, że Konami miało zlecić prace nad nowym Silent Hill – tyle że dużemu japońskiemu deweloperowi. Dalej dowiadujemy się, iż studio jest rzekomo bardzo znane, zaś sama zapowiedź gry miałaby nastąpić latem bieżącego roku, prawdopodobnie podczas targów E3 lub kolejnej edycji wydarzenia Summer Game Fest.

Redaktorzy serwisu zaznaczają, iż powyższa informacja nie wyklucza udziału studia Bloober Team w pracach nad rozwojem marki Silent Hill. Wielu graczy zauważa, że to mogłoby potwierdzać plotki sugerujące większą chęć Konami do współpracy z innymi zespołami i tym samym zaangażowanie więcej niż jednego dewelopera w tworzenie nowych gier z serii Silent Hill. Co z tego wszystkiego będzie? Cóż. Nie chcemy mówić, że pewnie nic, bo w końcu nadzieja umiera ostatnia, ale... mimo wszystko pamiętajmy, że to wciąż są tylko plotki.

Komentarze
1
Khalid
Gramowicz
19/02/2021 20:51

Jestem pełen podziwu nad tym jak Bloober Team szybko się rozwija. Nic tylko życzyć im dalszych sukcesów.