Blank to nowe studio założone przez weteranów Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077

Mikołaj Ciesielski
2023/06/01 08:45
1
0

Pierwszym projektem zespołu ma być gra osadzona w klimatach postapo.

Na polskim rynku gier wideo pojawił się nowy i obiecujący zespół. Byli pracownicy CD Projekt RED, którzy do niedawna rozwijali takie tytuły jak Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077, postanowili założyć własne studio o nazwie Blank. Deweloperzy podzielili się już nawet kilkoma informacjami na temat swojego pierwszego projektu, a także filozofii i sposobu, w jaki zamierzają rozwijać swoje projekty.

Blank to nowe studio założone przez weteranów Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077

Byli twórcy Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 założyli własne studio o nazwie Blank

Blank powstało z inicjatywy Mateusza Kanika – projektanta Cyberpunka 2077 i współreżysera Wiedźmina 3 – Jędrzeja Mroza i Marcina Jefimowa (producentów wykonawczych Wiedźmina 3) oraz Mikołaja Marchewki, czyli jednego z twórców studia Rookiez from Warsaw S.A. Do zespołu już teraz dołączyli także Michał Dobrowolski, Artur Ganszyniec oraz Grzegorz Przybysz. Docelowo studio ma liczyć łącznie około 60 deweloperów.

Po latach pracy w coraz bardziej konserwatywnej branży jesteśmy gotowi do tworzenia odważnych, wpływowych projektów, które podzielają naszą wyjątkową kreatywność i wartości. Tam, gdzie branża opowiada się za dyktaturą kreatywnych jednostek, chcemy przekazać własność zespołowi. Tam, gdzie branża opiera się na kulturze crunchu, my preferujemy równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Tam, gdzie branża mówi, że większe znaczy lepsze, my skupiamy się na dopracowanych grach z naciskiem na emocje, fabułę i kunszt – współzałożyciel Blank.

GramTV przedstawia:

Pierwszą produkcją studia Blank ma być gra osadzona w klimatach postapo, w której nie zabraknie zwrotów akcji. Deweloperzy podkreślają, że w przeszłości pracowali nad skomplikowanymi grami z otwartym światem, dlatego teraz zamierzają skupić się przede wszystkim na emocjach oraz jakości. Zespół podzielił się również pierwszą grafiką koncepcyjną, którą znajdziecie poniżej.

Byli twórcy Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 założyli własne studio o nazwie Blank, Blank to nowe studio założone przez weteranów Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077
Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
03/06/2023 10:32

Po tej grafice mam odczucia jakby to miał być twór mocno inspirowany The Walking Dead od Telltale