Black Myth: WuKong powstaje na Unreal Engine 5. Zobaczcie 12-minutowy gameplay

Mikołaj Ciesielski
2021/08/20 09:30
2
0

Nowe RPG akcji od chińskiego studia Game Science na nowych fragmentach rozgrywki.

Black Myth: WuKong powstaje na Unreal Engine 5. Zobaczcie 12-minutowy gameplay

Zapowiedziane w sierpniu ubiegłego roku RPG akcji zatytułowane Black Myth: WuKong wywołało spore zamieszanie i wprawiło wielu graczy w zachwyt. Za tak ciepłe przyjęcie tytułu dziękował odbiorcom sam prezes studia Game Science – Feng Ji. Dziś natomiast twórcy opublikowali nowy ponad 12-minutowy gameplay ze swojej produkcji. Dowiedzieliśmy się również, że gra powstaje na silniku Unreal Engine 5, a tytuł będzie posiadał wsparcie dla technologii DLSS od firmy Nvidia. Tymczasem rzućcie okiem na wideo znajdujące się na dole wiadomości.

Twórcy podkreślają, że zaprezentowane fragmenty rozgrywki zostały zarejestrowane w czasie rzeczywistym na silniku Unreal Engine 5. Prace nad grą cały czas jednak trwają, a opublikowany materiał wideo nie przedstawia finalnej wersji produkcji. Gameplay pozwala nam przyjrzeć się zarówno eksploracji, jak i walce z oponentami. Nie brakuje też ujęć przedstawiających poszczególne lokacje oraz scenek przerywnikowych. Całość wygląda naprawdę dobrze, a najnowszy materiał po raz kolejny utwierdza nas w przekonaniu, że warto czekać na Black Myth: WuKong.

Warto wspomnieć, że Black Myth: WuKong jest inspirowane XVI-wieczną opowieścią „Journey to the West”, która przedstawia losy buddyjskiego mnicha, który udał się na „zachód” w poszukiwaniu świętej sutry. Jednym z bohaterów utworu jest tytułowy Wu Kong, czyli Małpi Król. Deweloperzy zapewniają, że ich produkcja ma być utrzymana w mrocznym i surowym tonie. We wrześniu ubiegłego roku informowano również, że ukończenie produkcji ma zająć około 15 godzin, choć twórcy podkreślali, że długość rozgrywki może jeszcze ulec zmianie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Black Myth: Wukong zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Niestety Game Science nie ujawniło daty premiery swojej produkcji. Jakiś czas temu deweloperzy informowali, że gra wciąż znajduje się w fazie rozwoju, przez co możemy zakładać, że minie jeszcze sporo czasu, zanim wspomniany tytuł trafi na półki sklepowe. Opublikowane do tej pory materiały wideo zapowiadają jednak, że produkcja może namieszać na rynku, a najnowszy gameplay tylko to potwierdza.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
dzelada
Gramowicz
20/08/2021 11:28

Pisałem kiedyś o elder ring czemu wydadzą go na złomy PS4/Xboxone a szkoda bo uengine5 jest niesamowity 

wolff01
Gramowicz
20/08/2021 10:57

Szkoda tylko że chyba zanim wyjdzie to całą grę pokażą już XD