Black Myth: Wu Kong - świetne RPG akcji od chińskiego studia

LM
2020/08/20 09:50
4
0

Chińskie Game Science zaprezentowało singlowe RPG akcji nawiązujące do jednej z klasycznych opowieści Państwa Środka. Rzućcie okiem na Black Myth: Wu Kong.

Pora na wyjątkowo interesujący i zupełnie niespodziewany projekt od chińskiego dewelopera. Znane m.in. ze strategii Art of War: Red Tides studio Game Science zaprezentowało swoją grę RPG akcji, która zmierza na PC, popularne konsole i może pojawić się również w ofercie streamingu – oto Black Myth: Wu Kong. Rzućcie okiem na pierwszy obszerny pokaz rozgrywki oraz załączone poniżej screeny.

Black Myth: Wu Kong - świetne RPG akcji od chińskiego studia

GramTV przedstawia:

Black Myth: Wu Kong czerpie garściami z jednej z kluczowych dla chińskiej literatury opowieści – XVI-wiecznego Journey to the West, która przedstawia losy buddyjskiego mnicha, który udał się na „zachód” w poszukaniu świętej sutry. Po drodze napotkał masę przeciwności i to zapewne ten punkt programu stanie się kluczowy podczas zabawy.

Na tę chwilę nie mamy jeszcze zbyt wielu informacji dotyczących gry, ale gameplay sugeruje liczne nawiązania do chińskiej mitologii, duży nacisk na sztuki walki i oczywiście masę przeciwników, którzy staną na naszej drodze. Protagonista potrafi przybrać małpią formę, ale przy okazji eksploruje świat, jako owad. Zobaczcie sami.

Black Myth: Wu Kong pozostaje jeszcze bez oficjalnej daty premiery. Cichy kandydat do gry przyszłego roku?

Komentarze
4
Argael
Gramowicz
20/08/2020 14:39

Technicznie wygląda bardzo porządnie. Jak jeszcze będzie ciekawa fabuła i odpowiednia dawka chińskiego humoru, to będzie dla mnie pozycja obowiązkowa. Żeby tylko zachodnie wydanie gry dawało możliwość grania z chińską ścieżką dźwiękową.

wolff01
Gramowicz
20/08/2020 11:19

Nie no spoko, ale czy Chińczycy naprawdę nie mają nic innego poza Wędrówka na Zachód? Kuźwa kraj z taką historią a oni wałkują ciąglę tylko tę jedną opowieść... to albo Opowieści o Trzech Królestwach XD

SzaKaL3313
Gramowicz
20/08/2020 11:06

Mało która gra powoduje u mnie taki hype ale połączenie Nioh, Dynasty warriors i God of War mnie kupiło. Połączenie stylu walki souls like z ciekawym, otwartym światem i barwniejszą narracją (zakładam, że taka będzie, zważywszy na fragment gameplay'u) jest czymś bardzo przeze mnie pożądanym. 

Poza tym mało kto wykorzystuje mitologie Chin i Japonii do tworzenia gier a na pewno jest to ciekawsze niż starożytność w Grecji czy Rzymie, widziana po raz X po całej masie gier w tej tematyce.

Będę czekał z niecierpliwością.
Trwa Wczytywanie