Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Baldur’s Gate 3 oficjalnie opóźniony. Pełna wersja nie zadebiutuje w tym roku

Mikołaj Ciesielski
2022/04/21 22:15

Larian Studios nie ma dobrych wieści dla graczy czekających na nową odsłonę serii Baldur’s Gate.

Baldur’s Gate 3 oficjalnie opóźniony. Pełna wersja nie zadebiutuje w tym roku

Już w połowie lutego Swen Vincke z Larian Studios informował, że premiera pełnej wersji Baldur’s Gate 3 w 2022 roku jest mało prawdopodobna. Aż do dziś deweloperzy zwlekali jednak z oficjalnym opóźnieniem debiutu swojej produkcji. Teraz możemy potwierdzić, że Baldur’s Gate 3 nie opuści wczesnego dostępu w tym roku. Zgodnie z przekazanymi informacjami premiera wersji 1.0 planowana jest obecnie na 2023 rok.

Deweloperzy z Larian Studios wraz z informacją o opóźnieniu premiery pełnej wersji gry opublikowali również humorystyczny materiał wideo, w którym podsumowują dotychczasowy przebieg prac nad Baldur’s Gate 3. Twórcy zapowiadają również, że w nadchodzących miesiącach produkcja zostanie wzbogacona o nową zawartość. Całość znajdziecie na dole wiadomości.

Na koniec przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało we wczesnym dostępie w październiku 2020 roku. Za sprawą Early Access gracze mogą sprawdzić dziewięć klas postaci, a także rozegrać pierwszy akt kampanii. Początkowo twórcy zakładali, że tytuł będzie znajdował się w programie Early Access przez około rok i po tym czasie zadebiutuje na rynku w pełnej wersji. Jak widzimy, prace nad grą nieco się wydłużyły.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Niakadan
Gramowicz
23/04/2022 00:04
Norgon napisał:

Szkoda, że z klimatu starych Baldurów nie wiele zostało. Mechanika z Divinity jest świetna ale to jednak nie Baldur.  

Zgadzam się większość ludzi mówi że blizej do Difinity niż Baldurów ale są też oślepieni ludzie i mówia że to baldur  to że ma  miasto takie sama nie oznacza że gra jest taka sama szkoda że poszli w turową starszą rozgrywkę niż starą dobrą aktywną pauzę 

Norgon
Gramowicz
22/04/2022 17:31

Szkoda, że z klimatu starych Baldurów nie wiele zostało. Mechanika z Divinity jest świetna ale to jednak nie Baldur.  

BLyy
Gramowicz
22/04/2022 01:21

Poczekam, byleby z tego wyszła akuratna gra :) Już teraz gra się świetnie, ale wciąż czekam na paladyna i nową towarzyszkę :)

Niakadan
Gramowicz
22/04/2022 00:37

BG skonczył sie na 2 z dodatkami