Pełna wersja Baldur’s Gate 3 zadebiutuje w tym roku? „To mało prawdopodobne”

Mikołaj Ciesielski
2022/02/16 10:40

Swen Vincke, dyrektor produkcji, podkreśla, że deweloperom zależy przede wszystkim na jakości.

Pełna wersja Baldur’s Gate 3 zadebiutuje w tym roku? „To mało prawdopodobne”

Baldur’s Gate 3 od ponad roku dostępny jest we wczesnym dostępie na komputerach osobistych. Produkcja doczekała się wczoraj nowej aktualizacji, za której sprawą gracze mogą rozpocząć zabawę jako barbarzyńca. Niestety wiele wskazuje na to, że miłośnicy RPG czekający na pełną wersję dzieła Larian Studios muszą uzbroić się w cierpliwość. Swen Vincke, dyrektor produkcji, ujawnił bowiem w rozmowie z Eurogamerem, że jest „mało prawdopodobne”, by Baldur’s Gate 3 miało zadebiutować na rynku w tym roku.

Myślę, że znajdujemy się w ostatnim roku produkcji. Nadal mamy przed sobą rok pracy, więc jest to mało prawdopodobne, że premiera odbędzie się w tym roku. Jesteśmy już jednak w końcówce, widzimy więc światełko na końcu tunelu. Mamy dość konkretny plan” – informuje Vincke.

Naszym wewnętrznym celem, w kontekście premiery, jest jakość, a nie termin. W ciągu ostatniego roku we wczesnym dostępie poczyniono ogromne postępy w kierunku osiągnięcia tego celu, ale zdajemy sobie sprawę, że wielu graczy czeka na konkretną datę. Podzielimy się nią, gdy będziemy bliżej osiągnięcia wspomnianego celu, ale w tym momencie zakładamy, że Baldur’s Gate 3 opuści wczesny dostęp w 2023 roku” – dodał przedstawiciel Larian Studios.

Na koniec przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało we wczesnym dostępie w październiku 2020 roku. Za sprawą Early Access gracze mogą sprawdzić dziewięć klas postaci, a także rozegrać pierwszy akt kampanii. Początkowo tytuł miał znajdować się we wczesnym dostępie przez około rok. Jak jednak widzimy, prace nad grą nieco się wydłużyły.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Gregario
Gramowicz
17/02/2022 03:25
Xelos_Iterion napisał:

Dobrze, dobrze, niech pracują spokojnie.

Mam podobne zdanie, chociaż z tym spokojem to też bym tak nie przesadzał ;)

Xelos_Iterion
Gramowicz
16/02/2022 11:48

Dobrze, dobrze, niech pracują spokojnie.