Avengers 5 ze szczegółami fabuły. Wielka bitwa superbohaterów z Kangiem, ale jednej postaci zabrakło

Radosław Krajewski
2024/01/24 12:15
0
0

Ujawniono pierwsze szczegóły fabuły piątej części Avengersów. W filmie mieliśmy zobaczyć wielką wojnę superbohaterów z Kangami.

Avengers 5 mierzą się z wieloma problemami nie tylko przez kiepskie opinie widzów o dotychczasowych filmach wchodzących w skład drugiej sagi MCU, ale również skazaniem Jonathana Majorsa, który wcielał się w rolę Kanga. Aktor miał być centralną postacią Avengers: The Kang Dynasty, ale Marvel musi teraz zupełnie zmienić koncepcję na film lub znaleźć nowego odtwórcę roli złoczyńcy. Według scoopera Daniela Richtmana studio nie zamierza rezygnować z Kanga Zdobywcy, ale włodarze Marvela chcą dopilnować, aby film był równie dobry, jak poprzednie dwie części serii Avengers. W tym celu poczyniono kroki, aby zatrudnić nowego scenarzystę.

Avengers 5 ze szczegółami fabuły. Wielka bitwa superbohaterów z Kangiem, ale jednej postaci zabrakło

Avengers 5 – szczegóły scenariusza ujawnione

Pierwotnie scenariusz miał napisać Jeff Loveness, który pracował przy Ant-Man i Osa: Kwantomania. Loveness miał otrzymać szansę poprowadzenia dalszej historii Kanga, ale został zwolniony i zastąpiony Michaelem Waldronem, scenarzystą Doktor Strange’a w multiwersum obłędu, który napisze również historię do Avengers: Secret Wars. Zdaniem Richtmana Loveness został odsunięty od prac nad Avengers 5 ze względu na kiepskie reakcje widzów na trzecią część Ant-Mana.

W jego wersji scenariusza główni bohaterowie drugiej sagi MCU mieli walczyć na Ziemi z różnymi wariantami Kanga. Wśród Avengersów brakowało Thora. Niestety nie ujawniono absencji jednego z najpopularniejszych superbohaterów Marvela w starciu z Kangami. Historia miała również skupiać się na mniejszych i większych elementach rozszerzających multiwersum.

GramTV przedstawia:

Wizja Waldrona na Avengers 5 ma być podobna, ale położy jeszcze większy nacisk na eksplorację multiwersum, zanim alternatywne wersje bohaterów przejmą pałeczkę w Avengers: Secret Wars.

Richtman zdradził również, ze poszukiwania nowego aktora do roli Kanga trwają. Decyzji Marvela powinniśmy spodziewać się za kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że Avengers 5 mają zadebiutować w kinach 1 maja 2026 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!