Avatar 2 już na siebie zarobił. Film notuje rekordowe wpływy z kin

Radosław Krajewski
2023/01/09 10:45
0
0

Takich wyników nie widziano od czasu pierwszego Avatara.

Nigdy nie wątp w Jamesa Camerona – brzmi nowa maksyma wszystkich ekspertów od box office. Przed tygodniem informowaliśmy, że Avatar: Istota wody zarobił już na całym świecie 1,4 miliarda dolarów, zbliżając się do progu rentowności i pierwszej dziesiątki najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Film musiał zebrać półtora miliarda dolarów, aby nie tylko studio mogło liczyć na zwrot kosztów produkcyjnych, ale również marketingowych. Stało się to jeszcze przed minionym weekendem i James Cameron w jednym z wywiadów potwierdził, że kolejne odsłony serii powstaną.

Avatar 2 już na siebie zarobił. Film notuje rekordowe wpływy z kin

Avatar: Istota wody – siódmy najbardziej dochodowy film wszech czasów

Wszystko jednak wygląda na to, że druga część Avatara przyniesie reżyserowi i wytwórni ogromne zyski. W weekend film zebrał kolejne 45 milionów dolarów z rynku domowego. Jest to drugi najwyższy wynik osiągnięty w czasie czwartego weekendu w szerokiej dystrybucji w amerykańskich kinach. Avatar: Istota wody okazał się gorszy tylko od swojej poprzedniczki, która w analogicznym okresie zarobiła 50,3 mln dolarów.

GramTV przedstawia:

Łącznie w Ameryce produkcja zarobiła już 516,8 mln dolarów, co daje jej drugie miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów debiutujących w Ameryce w 2022 roku. Do Top Gun: Maverick traci już tylko niecałe 202 mln dolarów i nie jest wykluczone, że za kilka tygodni uda się pokonać produkcję z Tomem Cruisem. Tym bardziej że po 24 dniach wyświetlania Avatara: Istoty wody w kinach wpływy są wyższe o 10% od kontynuacji Top Guna.

Z pozostałych rynków film zebrał 132,6 mln dolarów, co dało zaledwie 30% spadek frekwencji. Poza Ameryką Avatar 2 zebrał 1,191 mld dolarów. Globalnie najnowsza produkcja Jamesa Camerona przyniosła już 1,708 mld dolarów zysku z kin. Daje to siódme miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów w historii, pokonując Jurassic World z 2015 roku. Następnym celem do pokonania jest Spider-Man: Bez drogi do domu z 1,916 mld dolarów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!