Aquaman 2 najbardziej kasowym filmem DC z 2023 roku. Flash i Shazam pokonani

Radosław Krajewski
2024/01/05 13:00
1
0

Druga część Aquamana wciąż jest finansowym rozczarowaniem, ale przynajmniej osiągnęła mały sukces.

Premierowy weekend nie nastroił zbyt optymistycznie włodarzy DC Studios i Warner Bros. Wydawało się, że film zaliczy spektakularną finansową klapę, zaliczając gorszy wynik otwarcia od Marvels. Wytwórnia wiedziała jednak co robi wypuszczając film w okresie świąteczno-noworoczny, który pozwala filmom zachować „długie nogi” i cieszyć się dużymi wpływami z kin jeszcze kilka tygodni po debiucie. Ten sam mechanizm zadziałał w przypadku Aquamana 2, który nie tylko pokonał już najnowszy film Marvela, ale zaliczył także najwyższe wpływy ze wszystkich produkcji DC Studios z 2023 roku.

Aquaman 2 najbardziej kasowym filmem DC z 2023 roku. Flash i Shazam pokonani

Aquaman i Zaginione Królestwo najlepiej zarabiającym filmem DC z 2023 roku

Aquaman i Zaginione Królestwo zarobił 272,7 mln dolarów (stan na 3 stycznia), tym samym pokonując Flasha z 270,6 mln dolarów. To właśnie przygody Szkarłatnego Sprintera miały być najlepszą superbohaterską produkcją w historii, a przynajmniej tak uważał David Zaslav, prezes Warner Bros. Discovery. Tego samego zdania nie podzielili widzowie, którzy nie stawili się tłumnie w kinach.

Aquaman 2 wciąż zarabia kolejne miliony z kin na całym świecie, a według najnowszych prognoz w ten weekend zgarnie kolejne kilkanaście mln dolarów z samej Ameryki. Przebicie granicy 300 mln dolarów globalnych wpływów jest już tylko kwestią czasu.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że na pozostałych miejscach w rankingu filmów DC Studios z najwyższymi wpływami z kin znajduje się Shazam! Gniew bogów ze 133,8 mln dolarów, a na ostatnim miejscu uplasował się Blue Beetle z 129,3 mln dolarów. Jak dotąd żaden ubiegłoroczny film DC nie wyszedł „na zero”, nie spłacając swoich budżetów produkcyjnych i promocyjnych.

Reżyserem jest James Wan, twórca poprzedniego Aquamana. W obsadzie znaleźli się: Jason Momoa, Amber Heard, Yahya Abdul-Mateen II, Dolph Lundgren, Randall Park, Temuera Morrison, Nicole Kidman, Vincent Regan, Jani Zhao, Indya Moore oraz Pilou Asbæk.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
05/01/2024 13:17

Właśnie to czy film na siebie "zarobił" jest kluczową kwestią.