Anime Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów z ogromnym opóźnieniem

Krzysztof Żołyński
2023/08/25 19:00
1
0

Niestety także produkcja New Line opóźnienie i to bardzo duże. Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów trafi na ekrany kilka miesięcy później niż pierwotnie planowano.

Opóźnienie jest wynikiem reakcji łańcuchowej wywołanej działaniami Warner Bros. Niedawno dowiedzieliśmy się, że druga część Diuny została przesunięta z 3 listopada tego roku na 15 marca 2024 r., co sprawiło, że inny tytuł tej wytwórni, Godzilla X Kong: The New Empire, trafi do kin 12 kwietnia 2024 r.

Anime Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów z ogromnym opóźnieniem

I tak oto film Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów stracił swoją premierę planowaną właśnie na 12 kwietnia 2024 r. Niestety, w tym wypadku opóźnienie będzie ogromne, ponieważ film wejdzie na ekrany dopiero 13 grudnia przyszłego roku.

Akcja anime, wyreżyserowanego przez Kenjiego Kamiyamę, rozgrywa się 183 lata przed wydarzeniami opisanymi w trylogii Władca Pierścieni. Wojna Rohirrimów koncentruje się na losach rodu Helma Hammerhanda, potężnego króla Rohanu. Głosu tej postaci użyczy Brian Cox. Nagły atak Wulfa, sprytnego i bezwzględnego lorda Dunlendingów szukającego zemsty za śmierć ojca, zmusza Helma i jego lud do śmiałego, ostatniego ataku w starożytnej twierdzy Hornburg – potężnej fortecy, która później stanie się znana jako Helmowy Jar. Znajdując się w coraz bardziej beznadziejnej sytuacji, Hera, córka Helma, musi zebrać w sobie wolę poprowadzenia ruchu oporu przeciwko śmiercionośnemu wrogowi.

Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów opóźniony o kilka miesięcy

Poza wymienionym już Brianem Coxem, w obsadzie głosowej znaleźli się także: Gaia Wise, Miranda Otto, Lorraine Ashbourne, Yazdan Qafouri, Benjamin Wainwright, Laurence Ubong Williams, Shaun Dooley, Michael Wildman, Jude Akuwudike, Bilal Hasna i Janine Duvitski.

GramTV przedstawia:

Producentem wykonawczym Władcy Pierścieni: Wojna Rohirrimów jest zdobywczyni Oscara Philippa Boyens z zespołu scenarzystów odpowiedzialnych za trylogie Władca Pierścieni i Hobbit, a producentem jest Joseph Chou. Zespół scenarzystów składający się z Phoebe Gittins i Arty'ego Papageorgiou napisał scenariusz na podstawie scenariusza autorstwa Jeffreya Addissa i Willa Matthewsa, opartego na książce Tolkiena. W skład zespołu twórczych współpracowników powracających z trylogii „Władca Pierścieni” wchodzą także zdobywcy Oscara Alan Lee i Richard Taylor oraz ilustrator Tolkiena John Howe.

Komentarze
1
redeye0880
Gramowicz
26/08/2023 19:24

Pan się, Panie Krzysztofie, nauczy przecinki stawiać i będzie bomba 😅