Aktorka głosowa krytykuje film o Mario. Zirytowało jej podejście Hollywood

Radosław Krajewski
2022/10/10 15:40

Uważa, że Chris Pratt nie powinien podkładać głosu pod postać Mario.

W ubiegły piątek podczas New York Comic Con Universal Pictures wspólnie z Nintendo zaprezentowali pierwszy zwiastun Super Mario Bros. Film. W zapowiedzi po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć głos Chrisa Pratta, który wciela się w postać kultowego hydraulika. Niektórzy fani byli zawiedzeni, że aktor nie zmodulował odpowiednio swojego głosu, aby wyróżnić Mario na tle swoich poprzednich ról. Do castingu gwiazdora znanego z Jurassic World i filmów Marvela odniosła się jedna z najlepszych aktorek głosowych, Tara Strong (Harley Quinn, My Little Pony), która za pośrednictwem Twittera skrytykowała twórców, że nie zaprosili do współpracy Charlesa Martineta, który od 30 lat wciela się w Mario w grach wydawanych przez Nintendo.

Aktorka głosowa krytykuje film o Mario. Zirytowało jej podejście Hollywood

To powinien być Charles – napisała aktorka na Twitterze, zamieszczając wspólne zdjęcie z Martinetem.

Wczytywanie ramki mediów.

W następnym poście skrytykowała podejście hollywoodzkich wytwórni, których nie obchodzi, że mają już odpowiedniego aktora do roli głosowej popularnej postaci, z którą odbiorcy kojarzą już konkretny głos. Universal i Nintendo, co zrozumiałe, woleli postawić na głośną gwiazdę, aby zwiększyć zainteresowanie nadchodzącym filmem nie tylko wśród fanów Mario, ale również pozostałych widzów.

Aktorzy głosowi - włożę w to całe moje serce i duszę przez co najmniej 20 lat, pomogę sprzedać miliardy licencjonowanych towarów, sprawić, że studia zarobią miliony dolarów i sprawić, że pokolenia na całym świecie będą szczęśliwe.

Hollywood - Nie obchodzi nas to.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Tara Strong na Twitterze stworzył nitkę na dzielenie się zdjęciami i opowieściami z Martinetem. Stwierdziła, że aktor potrzebuje teraz wsparcia fanów bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Post trafił również do Charlesa Martineta, który podziękował koleżance po fachu za okazane wsparcie.

Kocham cię Taro! Bardzo dziękuję! Dziękuję wszystkim! Wasza miłość i dobroć znaczą więcej, niż moglibyście wiedzieć, I naprawdę poruszyły moje serce. Wydaje mi się, że moje małe oczy dziś łzawią… z czułością. Dziękuję…

Wczytywanie ramki mediów.

Reżyserami Super Mario Bros. Film są Aaron Horvath i Michael Jelenic (Młodzi Tytani: Akcja!) a scenariusz napisał Matthew Fogel (LEGO® PRZYGODA 2). W filmie swoich głosów użyczyli tacy aktorzy, jak: Chris Pratt (Mario), Anya Taylor-Joy (Księżniczka Peach), Charlie Day (Luigi), Jack Black (Bowser), Keegan Michael-Key (Toad), Seth Rogen (Donkey Kong) oraz Kevin Michael Richardson (Kamek), Fred Armisen (Cranky Kong), Sebastian Maniscalco (Spike) oraz Charles Martinet, czyli oryginalny głos Mario, którego rola trzymana jest w tajemnicy.

Super Mario Bros. Film zadebiutuje w kinach 7 kwietnia 2023 roku. Polska data premiery została zaplanowana na 26 maja 2023 roku.

Komentarze
2
GandalfCzarny666
Gramowicz
10/10/2022 21:11

Każdy normalny i myślący człowiek uważa, że Chris Pratt nie powinien grać Mario...

Yosar
Gramowicz
10/10/2022 20:44

Super Mario Bros. Film zadebiutuje w kinach 7 września 2023 roku. Polska data premiery została zaplanowana na 26 maja 2023 roku.W moim kalendarzu maj jest przed wrześniem. Zatem w Polsce film będzie przeszło 3 miesiące wcześniej niż w Ameryce czy Japonii. No, no, no... robi wrażenie.

Ewentualnie chyba że chodziło o 7-ego kwietnia.