AdeptiCon 2023: Nowy sezon Warhammer Underworlds zapowiedziany!

AJ
2023/03/24 09:00

Gracze trafią do zaczarowanego i krwiożerczego serca puszczy

Kiedy w ramach trwającego Adepticon 2023 (jednego z większych konwentów poświęconym grom bitewnym, odbywającego się w miejscowości Schaumburg niedaleko Chicago) zapowiedziano koniec sezonu do siostrzanej Warhammer Underworlds gry jaką jest Kill Team, tak miłośnicy skirmishu w świecie Age of Sigmar otrzymali informację o nowej kampanii. Drużyny bohaterów zapuszczają się jeszcze głębiej w Gnarlwood, w korzenia Wyrdhollow.

AdeptiCon 2023: Nowy sezon Warhammer Underworlds zapowiedziany!

Gnarlwood to (dosłownie) krwiożercza knieja, znajdująca się w Ghur, czyli Wymiarze Bestii, pożerająca powoli to, co się w niej znajdzie. Głębsze warstwy lasu odrzucają korę i drewno na rzecz mięsa i wnętrzności, aż do korzeni, przebijających podziemne jamy, gdzie to znajduje się (literalne) serce tego miejsca. Przesiąknięte wrodzoną oraz nabytą poprzez pochłanianie artefaktów magią, Wyrdhollow jest kompletnie bizarnym miejscem, gdzie dzika magia łamie zasady, jakimi powinna się kierować rzeczywistość. Nic dziwnego, że ciągnie do tego miejsca tych, którzy magią zajmują się fachowo.

Złoty Sabat kontra Pandemonium Demonologa

Drużyny, które stoczą ze sobą bój w podstawowej wersji Wyrdhollow to Domitan’s Stormcoven i Ephilim’s Pandaemonium. Pierwsza z nich to trio Rycerzy Arkany (Knight-Arcanum) należący do ożywionych i wzmocnionych przez Boga-Sigmara Stormcast Eternals. Ta trójka, dowodzona przez Domitana, to opancerzeni w złoto i władający wybitnie magią wojownicy, którzy w tym tajemniczym miejscu szukają czegoś, co przysłuży się sprawie i wspomoże siły Sigmara.

Złoty Sabat kontra Pandemonium Demonologa, AdeptiCon 2023: Nowy sezon Warhammer Underworlds zapowiedziany!

GramTV przedstawia:

Ephilim to czarnoksiężnik służący jednemu z Bogów Chaosu - Tzeentchowi, Władcy Przemian. Ten fantasmagoryczny adept magii (która jest domeną jego Pana) ma obsesję na punkcie katalogowania demonów, nawet do lasu wszedł z małą kabałą przyzwanych przez siebie diabelskich pomiotów. Dla niego Wyrdhollow to potencjalne źródło magicznej energii, która byłaby w stanie produkować niekończącą się ilość demonów o nieskończonych wariacjach - nie po to by przejąć świat lub go zniszczyć, chce je po prostu katalogować.

Poza figurkami, w pudełku znajdzie się również mata do gry, kostki, żetony, książka z zasadami, z podstawowymi zasadami do zapoznania się przez nowicjuszy, natomiast dla weteranów - świeżo wprowadzone w tej edycji mechaniki. Oprócz tego znajdą się tam 4 talie kart. Dwie z nich reprezentują bezpośrednio drużyny, które znajdują się w zestawie, natomiast pozostałe - Toxic Terrors i Seismic Shock, to uniwersalne, podstawowe talie, dzięki którym gracze mogą modyfikować swoje strategie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!