Na Path of Exile 2 będziemy musieli zaczekać prawdopodobnie do 2022 roku

Mikołaj Ciesielski
2021/01/11 10:30
0
0

Chris Wilson z Grinding Gear Games tłumaczy, że pandemia koronawirusa ma znaczący wpływ na przebieg prac nad grą.

Path of Exile 2 zapowiedziano pod koniec 2019 roku. Beta testy miały rozpocząć się jesienią ubiegłego roku, jednak już w lutym deweloperzy informowali, że w związku z pandemią koronawirusa termin ten może ulec zmianie. Ostatecznie w czerwcu ekipa Grinding Gear Games ujawniła, że gracze będą mogli przetestować grę dopiero w tym roku, a premiera finalnej wersji również zaliczy proporcjonalne opóźnienie. Tymczasem Chris Wilson, jeden z założycieli studia, udzielił wywiadu serwisowi PC Gamer, w którym zdradził, że Path of Exile 2 najprawdopodobniej zadebiutuje na rynku dopiero w 2022 roku.

Na Path of Exile 2 będziemy musieli zaczekać prawdopodobnie do 2022 roku

GramTV przedstawia:

Nie znoszę winić koronawirusa za różnego rodzaju rzeczy, ale w tym przypadku jest on dużą częścią problemu. Mieliśmy trudności z zatrudnianiem osób z innych krajów, ponieważ granice Nowej Zelandii są zamknięte, co ograniczyło rozwój naszego zespołu. Prace nad grą nie przebiegały w takim tempie, w jakim sobie założyliśmy. W tym roku chcemy pracować tak ciężko, jak to możliwe i zobaczyć, ile uda nam się osiągnąć” – wyjaśnił Wilson.

Deweloper poinformował również, że studio Grinding Gear Games ujawni więcej szczegółów na temat daty premiery Path of Exile 2 do końca 2021 roku. W odpowiedzi na pytanie, czy gra zadebiutuje na rynku dopiero w 2022 roku, Wilson zdradził, że jest to bardzo prawdopodobne.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu zespół Grinding Gear Games poinformował, że już 15 stycznia Path of Exile otrzyma rozszerzenie Echoes of the Atlas. Dodatek wprowadzi do gry m.in. nowego finałowego bossa, a pojedynek z nim ma być rzekomo najtrudniejszym wyzwaniem w całej historii Path of Exile.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!