News

Zapowiedziano Path of Exile 2 – pierwsze konkrety, zwiastun i obszerny gameplay

LM, 16.11.2019 08:00 8

Kontynuacja RPG akcji ukaże się w formie wielkiej aktualizacji do pierwowzoru i wprowadzi masę nowości – lokacje, mechaniki, postacie i usprawnienia dla oprawy wizualnej.

Dobre wieści dla fanów RPG akcji. Podczas trwającego właśnie konwentu fanów gry Path of Exile – ExileCon 2019 – studio Grinding Gear Games oficjalnie zapowiedziało kontynuację wydanej w 2013 roku gry. Path of Exile 2 zostanie udostępnione jednak w formie niezwykle obszernej aktualizacji, która będzie dostępna z tego samego klienta gry, ale wprowadzi do niej masę nowości i usprawnień. Wszystko to nie nastąpi jednak zbyt prędko – prace nad aktualizacją opatrzoną numerem 4.0 mogą potrwać nawet do 2021 roku, a na końcówkę 2020 roku zaplanowano testy beta Path of Exile 2. Tymczasem przy okazji omawianych doniesień opublikowano pierwsze materiały wideo prezentujące sequel – załączony do wiadomości zwiastun i obszerny gameplay z komentarzem deweloperów. Co się zmieni?

Na potrzeby Path of Exile 2 twórcy przygotowali zupełnie nową, rozgrywaną w siedmiu aktach kampanię fabularną, której akcja przeniesie nas na 20 lat po wydarzeniach z finału fabuły Patx of Exile. Co ważne, dzięki aktualizacji obie kampanie będą dostępne teraz w ramach tego samego buildu. W toku kreowania postaci otrzymamy do wyboru wszystkie standardowe klasy odstępne w Path of Exile, które z czasem będziemy mogli zmodyfikować dzięki nowym specjalizacjom, tzw. Ascendancy Classes.

Obok tego pojawią się istotne zmiany w systemie rozwoju postaci i drzewkach umiejętności. Kontynuacja to także nowe wyzwania, lokacje i oczywiście masa dodatkowego wyposażenia. Jednocześnie twórcy stawiają na wyraźne odświeżenie oprawy wizualnej tytułu – Grinding Gear Games obiecało usprawniony system oświetlenia, lepsze animacje, efekty graficzne, modele i fizykę obiektów. Po zakończeniu obu kampanii będziemy mogli bawić się w rozbudowanym trybie endgame.

Podczas prac nad Patx of Exile 2 twórcy zamierzają regularnie informować nas o swoich kolejnych krokach, a także regularnie wydawać kolejne dodatki do pierwszego Path of Exile. Wszystko, co w międzyczasie ukaże się na serwerach, będzie też integralnym elementem kontynuacji.

https://www.youtube.com/watch?v=9OosC1E8TVM https://www.youtube.com/watch?time_continue=763&v=V2VRRSVgCL4&feature=emb_title

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze