Powstanie trzecia część Borata? Sacha Baron Cohen o przyszłości serii

Radosław Krajewski
2021/01/07 16:40
2
0

Sacha Baron Cohen ocenił szansę na powrót Borata w przyszłości.

Jedną z największych niespodzianek 2020 roku był niespodziewany powrót Borata. Sacha Baron Cohen zaskoczył wszystkich, ponownie wcielając się w jedną ze swoich najpopularniejszych postaci w drugiej części filmu. Teraz po premierze wiele osób zastanawia się, czy aktor planuje raz jeszcze wcielić się w fikcyjnego reportera z Kazachstanu. Jak zdradził w wywiadzie udzielonemu portalowi Variety, obecnie nie ma na to szans.

Powstanie trzecia część Borata? Sacha Baron Cohen o przyszłości serii

Sacha Baron Cohen przyznał, że gdyby nie Donald Trump i jego prezydentura, nigdy nie wróciłby do postaci Borata. Urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych był jedynym powodem, dla którego aktor wykorzystał tę postać, aby raz jeszcze obśmiać różne grupy polityczne i społeczne w Ameryce.

Borat wrócił z powodu Trumpa. Druga część powstała wyłącznie w tym celu i nie widzę powodu, aby zrobić to ponownie. Więc tak, zamknąłem go w szafie.

GramTV przedstawia:

Popularny aktor wyjaśnia, że był zdeterminowany, aby ukazać zagrożenie reprezentowane przez zwolenników Trumpa tuż przed wyborami, a także pokazać, jak administracja prezydenta nieudolnie reaguje na pandemię koronawirusa. Dla Cohena było jasne, że przesłanie płynące z filmu będzie w tamtym okresie szczególnie trafne.

Czułem, że demokracja jest w niebezpieczeństwie, że życie ludzie jest zagrożone i czułem się zmuszony do dokończenia filmu. Drugi Borat pierwotnie miał opowiadać wyłącznie o niebezpieczeństwach wynikających z prezydentury Trumpa i działań jego zwolenników. Pandemia wykazała jednak, jaki przykry skutek miały rozpowszechniane przez niego kłamstwa i teorie spiskowe. Zamiast więc uciec od tego, jak świat radzi sobie z koronawirusem, czułem, że powinniśmy się na tym oprzeć.

Dla wielu fanów Borata będzie to smutna wiadomość, którzy zapewne liczyli, że bohater powróci w kolejnych produkcjach. Nie można dziwić się Cohenowi, że nie chce wracać do tej postaci. Podczas produkcji drugiej części wielokrotnie narażał swoje życie i zdrowie do nakręcenia scen. Wielbiciele Borata nie dają jednak tej postaci tak szybko zniknąć i w dalszym ciągu tworzą zabawne połączenia, jak chociażby wideo z wycieczki kazachskiego reportera do Night City z Cyberpunka 2077.

Komentarze
2
prostik
Gramowicz
07/01/2021 21:01

Szkoda że Cohen tak sie sprzedał. Poprzednie filmy (Borat 1, Bruno, o jego programie telewizyjnym nawet nie wspominam) były mocno niepoprawne i jechały równo po jednej jak i drugiej stronie, a teraz sam się otwarcie przyznaje że robi agitki polityczne na zamówienie. Po raz kolejny sprawdził się pamiętny utwór Kazika Staszewskiego.

Headbangerr
Gramowicz
07/01/2021 17:33

W Kazachstanie mają już Borata 5. I aktor prawie wygląda jak Sacha.