Borat 2 naprawdę istnieje! Sacha Baron Cohen naśmiewa się z Donalda Trumpa

Radosław Krajewski
2020/09/30 11:40
2
0

Druga część Borata została zakupiona przez Amazon i pojawi się pod koniec października.

Sacha Baron Cohen jednak nie próbuje nabrać całego świata fikcyjnym filmem. Borat 2 ze swoim absurdalnie długim tytułem naprawdę istnieje i nawet zyskał światowego dystrybutora. Prawa do filmu nabył Amazon, a produkcja trafi na platformę jeszcze przed listopadowymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, a więc pod koniec października. Nie wiadomo jeszcze, czy obraz trafi również do polskiej oferty Prime Video.

Borat 2 naprawdę istnieje! Sacha Baron Cohen naśmiewa się z Donalda Trumpa

Fabuła Borata 2 wciąż utrzymywana jest w tajemnicy, ale jak podał portal Deadline, będzie na co czekać. Baron Cohen znany jest ze swoich ryzykownych akcji, podpadania różnym osobom i doprowadzania do nieprzewidzianych zdarzeń i tym razem nie było inaczej. W dwóch scenach miał nawet nosić kamizelkę kuloodporną w obawie przed swoim życiem, zaś w wielu dniach zdjęciowych zdarzały się ryzykowne i niebezpieczne sytuacje.

GramTV przedstawia:

Twórca stawia na viralową kampanię swojego dzieła, dlatego na Twitterze już powstało fikcyjne konto Republiki Kazachstanu, gdzie możemy dowiedzieć się wielu nieprawdziwych ciekawostek ze świata polityki i gospodarki kraju. Sacha Baron Cohen wykorzystał również wczorajszą debatę prezydencką, aby wyśmiać Donalda Trumpa. Pogratulował on mu zwycięstwa w debacie i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zrobił to jeszcze przed jej startem.

Post ma być ściśle związany z tematyką samego filmu, gdyż według pierwszych przecieków Borat przebierze się za Sachę Barona Cohena, aby przedstawić relację Donalda Trumpa z nieżyjącym Jeffreyem Epsteinem oskarżonym o molestowanie seksualne. W filmie mają wystąpić również wiceprezydent Mike Pence oraz prawnik prezydenta Rudy Giuliani. Premierę produkcji celowo zaplanowano na koniec października, aby uderzyła ona w obecnie urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych przed samymi wyborami.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
koNraDM4
Gramowicz
01/10/2020 03:25
SwietyJudasz napisał:

Przykład naszego "Ucha prezesa" pokazuje, że wyśmiewanie osoby publicznej przynosi odwrotny skutek od zamierzonego, bo oswaja i sprawia wrażenie niegroźnego, do którego nawet można poczuć sympatię. 

Toż to jest schemat znany już od dawien dawna i sięgający propagandy przeciw Hitlerowi - powstała masa filmów ośmieszająca go, robiąca z niego nieudolnego przywódcę i efekt jest taki, że wielu ludzi nie widzi w nim już strasznego dyktatora, który sprowadził śmierć na wiele osób, a po drugiej stronie mamy Stalina, z którego prawie nikt się nie śmiał i wszyscy z automatu kojarzą jego osobę ze złem tego świata. Ale ma to też pozytywne strony bo pierwsze parodie postaci nazistowskiego przywódcy pojawiały się jeszcze za jego życia, zmniejszając strach ludzi przed nim. Ściągając straszną maskę z potwora, nie zmieniamy potwora lecz nasze podejście do niego i to jest najważniejsze przy tego typu produkcjach.

Usunięty
Usunięty
30/09/2020 12:54

Przykład naszego "Ucha prezesa" pokazuje, że wyśmiewanie osoby publicznej przynosi odwrotny skutek od zamierzonego, bo oswaja i sprawia wrażenie niegroźnego, do którego nawet można poczuć sympatię.