Znakomite wyniki AC: Valhalla, World of Warcraft i CoD: Cold War za listopad

Maria Wawrzyniak
2020/12/20 15:15
2
0

Grupa analityczna SuperData opublikowała raport z wynikami cyfrowej sprzedaży gier w listopadzie bieżącego roku – Ubisoft oraz Activision mogą być zadowolone.

Przedstawiciele grupy analitycznej SuperData opublikowali raport podsumowujący wyniki cyfrowej sprzedaży gier w listopadzie bieżącego roku. Na samym początku warto zaznaczyć, że był to najbardziej dochodowy miesiąc w historii – cyfrowe wersje gier przyniosły zarobki na poziomie 11,5 miliarda dolarów, uzyskując wyniki o 15% większe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Znakomite wyniki AC: Valhalla, World of Warcraft i CoD: Cold War za listopad

Na samym początku warto wyróżnić Assassin’s Creed: Valhalla, które sprzedało się łącznie w liczbie 1,7 miliona egzemplarzy – jest to wynik aż o 50% większy niż Assassin’s Creed: Odyssey. Co jednak ciekawe, w porównaniu z dochodem ze sprzedaży znacznie gorzej ma się dochód z mikrotransakcji, które spadły praktycznie o 62%. Ponadto mamy również grę Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, która znalazła się już u 663 tysięcy graczy.

Najbardziej zadowolone może być z kolei Activision; World of Warcraft oraz Call of Duty: Black Ops – Cold War były tytułami, które przyniosły wydawcy największy dochód w listopadzie. Jak pewnie wiecie, niedawno na rynku zadebiutował dodatek Shadowlands do wspomnianego MMORPG-a, krótko po premierze stając się – aż do momentu debiutu gry Cyberpunk 2077 na pecetach – najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii.

GramTV przedstawia:

Jeśli chodzi o konsole, prym wiedzie tutaj Call of Duty: Black Ops – Cold War, które w cyfrowym wydaniu znalazło już 5,7 miliona nabywców, co daje wynik o 7% lepszy od Call of Duty: Black Ops 4, które było dotychczas właścicielem rekordu. Jak zaznaczają analitycy, bardzo duże znaczenie w sukcesie Cold War ma darmowe Call of Duty: Warzone, które przyciągnęło do marki sporo nowych graczy.

Komentarze
2
wiko
Redaktor
20/12/2020 19:22
Nalfein napisał:

"analogowym" heh, chyba analogicznym.

Ło matko, mój mózg. :D Dzięki, poprawiam!

Nalfein
Gramowicz
20/12/2020 19:14

"analogowym" heh, chyba analogicznym.