Frostpunk: The Board Game sukcesem, planszówka ufundowana w niecałą godzinę

Maria Wawrzyniak
2020/10/07 12:00

Potrzeba było 54 minut, aby zebrać 200 tysięcy euro. Na ten moment planszówka Frostpunk może już pochwalić się prawie 3 milionami złotych.

Jeszcze w czerwcu informowaliśmy o oficjalnej zapowiedzi Frostpunk: The Board Game, czyli grze planszowej opartej na tytułowej produkcji od 11 bit studios. Aktualnie trwa zbiórka pieniędzy na planszówkę – prowadzona jest w popularnym serwisie Kickstarter. Twórcy poinformowali już o osiągnięciu podstawowego celu; 200 tysięcy euro udało się zebrać w dokładnie 54 minuty. Jest to naprawdę świetny wynik, aczkolwiek Frostpunk: The Board Game może pochwalić się już zebraniem kwoty wynoszącej aż 2,75 miliona złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 21 dni, możemy być pewni, że otrzymamy rozwiniętą produkcję.

Frostpunk: The Board Game sukcesem, planszówka ufundowana w niecałą godzinę

GramTV przedstawia:

Teraz pozostaje więc tylko liczyć, że wspierającym uda się osiągnąć dodatkowe cele – wśród takowych znalazła się między innymi aplikacja pozwalająca na zabawę na odległość, a także ciekawa mechanika podziału ról, mająca ułatwić grę początkującym. Podekscytowanie wynikami zbiórki crowdfundingowej wyraził również przedstawiciel firmy Glass Cannon Unplugged, która zajmie się stworzeniem planszówki. Jakub Wiśniewski przyznał, że nikt nie spodziewał się tak ogromnego odzewu i zainteresowania, nawet pomimo faktu, że Frostpunk jest znaną marką. Podziękował również wszystkim za wsparcie. Teraz pozostaje więc czekać na premierę!

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!