Crysis Remastered pogromcą sprzętów? RTX 3080 ledwo zipie, a Xbox prawie umiera

Wincenty Wawrzyniak
2020/09/18 21:30
3
0

Dziś byliśmy świadkami premiery Crysis Remastered – gry, która śmiało może zostać okrzyknięta mianem pogromcą sprzętów.

Kilkanaście godzin wcześniej informowaliśmy Was o nowym, już premierowym zwiastunie gry Crysis Remastered, która zadebiutowała na rynku dzisiaj, czyli 18 września 2020 roku. Gra jest dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One – nieco wcześniej, bo 27 lipca, została udostępniona na Nintendo Switch. Warto również zaznaczyć, że na ten moment wydanie pecetowe jest dostępne wyłącznie w sklepie Epic Games Store. Nietrudno się domyślić, że miażdżąca większość graczy sprawdziła przed zakupem tytułu wymagania sprzętowe – ci, którzy pragną wycisnąć z gry absolutnie wszystko, mogą… najprawdopodobniej jedynie o tym pomarzyć.Crysis Remastered pogromcą sprzętów? RTX 3080 ledwo zipie, a Xbox prawie umiera

Jakiś czas temu przed premierą dowiedzieliśmy się, że zremasterowana wersja kultowej strzelanki zaoferuje specjalny tryb Can it run Crysis? – twórcy postanowili wykorzystać pytanie, które przez lata zadawali sobie posiadacze pecetów i ostatecznie stało się memem. Sami deweloperzy przyznali, że nie ma obecnie na rynku karty graficznej, która byłaby w stanie wygenerować 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K przy ustawieniach ze wspomnianego trybu. Cóż, okazuje się, że to nieprawda – jak podaje serwis PC Gamer, ostatecznie jest to możliwe. Problem w tym, iż potrzeba do tego karty RTX 3080, która i tak dostanie zadyszki, zapewniając jedynie 37 klatek na sekundę.

GramTV przedstawia:

To jednak nie wszystko. W sieci pojawiły się doniesienia, że Crysis Remastered jest niemalże całkowicie niegrywalne na konsoli Xbox One X. Na Twitterze znajdziemy sporo wpisów prezentujących rozgrywkę – nie wygląda to dobrze. Dziennikarz serwisu Forbes w swojej recenzji remastera wyraźnie przyznał, że tutaj wcale nie chodzi o szybkość rozgrywki czy też błędy, a o totalną niegrywalność nawet przy standardowych, sprzyjających jakości ustawieniach. Crytek szybko zareagowało i wysłało do dziennikarza wiadomość, w której zapewniło, że zdaje sobie sprawę z problemu – w przyszłym tygodniu ma się pojawić stosowna łatka. Zapewne jedna z wielu.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
3
MisioKGB
Gramowicz
19/09/2020 01:52

Remaster wygląd po prostu biednie. Myślę, że na swojej 1060tce mógłby pyknąć bez problemu. Niemcy zwariowali do reszty.

DJQuicksilver
Gramowicz
18/09/2020 23:21

Niestety to raczej kiepskie usprawiedliwienie wymagan sprzetowych. Napweno gracze pc nie poleca do sklepow po rtxa 3090 oraz nowy zasilacz. Kolejny raz  niszczy sie dobra marke, bo komus niechce sie przylozyc do optymalizacji. Tony Hawk 1&2 wyglada swietnie a nie pali kart, modern warfare 2 remastred tez jest ladne i nie pali karty, doom eternal jest zaebisty i smiga ultra plynnie. Da sie zrobic gre nawet remastera i nie posuc komus dnia, no ale po co trzeba napedzac rynek czesci. 

Elton1
Gramowicz
18/09/2020 22:05

Ten remaster wygląda ładnie, ale nie na tyle żeby usprawiedliwiać taki apetyt na moc obliczeniową. W 2007 wymagania oryginalnego Crisisa też były kosmiczne, jak na tamte czasy, ale przynajmniej dostawaliśmy grafikę, nieporównywalną do żadnej innej gry na rynku. Teraz mamy coś, co może jest trochę ładniejsze (technicznie ofc, bo jeżeli chodzi o design, to Doom miażdży Crysisa) od Doom Eternal, ale osiąga 37 klatek na karcie, która w Doomie daje 110.
Trwa Wczytywanie