Według Take-Two wyższe ceny gier świadczą o ich jakości

Mikołaj Ciesielski
2020/08/05 09:30
5
0

Ceny gier na konsole nowej generacji mają być nieco wyższe. Szef firmy Take-Two postanowił zająć stanowisko w tej sprawie.

Firma Take-Two Interactive jakiś czas temu poinformowała, że podniesie ceny swoich gier na konsolach nowej generacji do 70 dolarów. Jak dobrze wiemy, nie wszystkim taka decyzja przypadła do gustu. Już na obecnej generacji konsol kwoty, jakie trzeba zapłacić za najnowsze produkcje, nie należą do najniższych, a kolejne podwyżki na pewno zabolą większość graczy. Strauss Zelnick, szef firmy Take-Two, postanowił zająć stanowisko w tej sprawie i wytłumaczyć, dlaczego w przyszłości przyjdzie nam płacić za nowe tytuły nieco więcej niż dotychczas. Według Zelnicka wyższe ceny gier świadczą o ich jakości.

Według Take-Two wyższe ceny gier świadczą o ich jakości

GramTV przedstawia:

Zelnick w wywiadze dla GameIndustry poinformował, że od dłuższego czasu ceny największych gier nie ulegały zmianie, a proces tworzenia tych tytułów jest dużo droższy niż kilka lat temu. Przedstawiciel Take-Two uważa, że podwyżka cen jest usprawiedliwiona jakością oferowanych produkcji, a także nowymi doświadczeniami, które zaoferują konsole PlayStation 5 i Xbox Series X.

Szef Take-Two podkreślił, że mówi tylko i wyłącznie w imieniu firmy, której jest przedstawicielem. Zelnick stwierdził, że branża gier wideo nigdy nie będzie w tej kwestii w pełni skoordynowana. Ponadto poinformował, że z punktu widzenia Take-Two, zapowiedziana podwyżka jest ekstremalnie niska, zważywszy na wspomniany wyżej fakt, o braku podnoszenia cen gier przez dłuższy czas.

Warto również wspomnieć, że jakiś czas temu firma Ubisoft poinformowała, że nie zamierza podnosić cen swoich gier na konsolach nowej generacji. Natomiast były szef PlayStation, Shawn Layden, uważa, że „wysokobudżetowe gry muszą wreszcie przekroczyć magiczną barierę 60 dolarów”.

Komentarze
5
zwierz4k
Gramowicz
07/08/2020 14:49

dokładnie, to jest stara śpiewka i słyszałem ją już przy okazji wypuszczenia na rynek PS4.

oszczędzają dodatkowo na optymalizacji, bo sprzęty mocniejsze i nie trzeba nic optymalizowac

dariuszp
Gramowicz
05/08/2020 11:37

No właśnie dużo ludzi się wkurza że dorabiają za pomocą MTX dla głupoli. Np za takie Ghost of Tsushima mógłbym spokojnie zapłacić 70 USD. Ale za śmieci od Ubisoftu? Nigdy.

Ogólnie to śmiesznie, że wspomina o tym 2K, które aktualnie ultra mocno przyżeruje na śmierci Kobe Bryanta... :D 
Trwa Wczytywanie