Tech

Wsteczna kompatybilność konsoli PlayStation 5 jednak obejmie znacznie więcej gier

Maria Wawrzyniak, 21.03.2020 10:50 4

Sony zapewniło, że na konsoli nowej generacji – PlayStation 5 – ostatecznie będziemy mogli zagrać w znaczną większość gier dostępnych na PlayStation 4.

Kilka dni temu odbyła się oficjalna prezentacja specyfikacji konsoli nowej generacji PlayStation 5. Wówczas dowiedzieliśmy się, że z jakiegoś powodu konsola na premierę nie zapewni pełnej wstecznej kompatybilności. Zaznaczono jedynie, że na start zapewni wsparcie prawie wszystkich ze 100 najlepszych gier na PS4. Wczoraj z kolei przedstawiciele firmy Sony postanowili sprostować informację i zaktualizowali tekst na blogu poświęcony konsoli, gdzie możemy obecnie przeczytać, że wsteczna kompatybilność konsoli nowej generacji PlayStation 5 najprawdopodobniej obsłuży znaczną większość gier dostępnych obecnie na PlayStation 4. Japończycy mają nadzieję, iż technologia zapewni lepszą wydajność w produkcjach w postaci między innymi większej liczby klatek na sekundę.

https://twitter.com/PlayStation/status/1241066561596559360?s=20

Na koniec przypomnijmy, że konsola PlayStation 5 ma zadebiutować na rynku w okresie świątecznym bieżącego roku. Zainteresowanych odsyłamy również do naszych publikacji poświęconych sprzętom nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X).


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze