Tech

Sony rezygnuje również z udziału w Game Developers Conference z powodu koronawirusa

Maria Wawrzyniak, 21.02.2020 18:30 0

Firma poinformowała o rezygnacji z udziału w tegorocznej edycji Game Developers Conference (GDC) z powodu zagrożenia spowodowanego przez koronawirusa.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o rezygnacji firmy Sony z udziału w targach PAX East. Wcześniej koncern zrezygnował również z udziału w Mobile World Congress (który ostatecznie i tak się nie odbędzie), a dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Japończycy postanowili również nie pojawić się na Game Developers Conference (GDC). Oficjalne oświadczenie zostało przekazane przez przedstawicieli firmy serwisowi GamesIndustry.biz, które jest praktycznie takie samo, jak wszystkie poprzednie oświadczenia tego typu. Organizatorzy konferencji zapewnili, że GDC, tak czy siak, się odbędzie (chociaż wiecie, to samo było z MWC) oraz że starają się wprowadzać dodatkowe zabezpieczenia epidemiologiczne i podejmować inne działania mające zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wydarzenia. Sony nie jest jednak jedyną firmą, która zdecydowała się dmuchać na zimne – w ślad koncernu poszedł między innymi Facebook czy Oculus.

Jesteśmy zmuszeni podjąć niezwykle trudną decyzję i odwołać nasz udział w Game Developers Conference w związku z rosnącymi obawami związanymi z COVID-10 (znany również jako koronawirus). Sądzimy jednak, że jest to najlepsza opcja, ponieważ sytuacja oraz międzynarodowe zakazy podróżowania zmieniają się z dnia na dzień. Czujemy wielkie rozczarowanie z powodu odwołania naszej obecności, jednak zdrowie i bezpiezeństwo pracowników na całym świecie jest dla nas najważniejsze. Mamy nadzieję, że pojawimy się na GDC w przyszłości.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze