Tech

Tegoroczna edycja Mobile World Congress jednak się nie odbędzie

Maria Wawrzyniak, 12.02.2020 22:30 0

Pomimo wcześniejszych zapewnień, MWC 2020 ostatecznie zostało oficjalnie odwołane.

Wczoraj informowaliśmy Was o firmach, które zdecydowały się nie uczestniczyć w tegorocznej edycji targów Mobile World Congress (MWC 2020). Mówiliśmy także, że o tym, jak skomentowali to organizatorzy wydarzenia, odsyłając zainteresowanych do osobnej strony internetowej, gdzie teraz znajdziemy jednak zupełnie inny komunikat. Okazuje się, że Mobile World Congress 2020 ostatecznie zostało odwołane.

Jest to dość nieciekawa sytuacja – na targach miało pierwotnie pojawić się około 100 tysięcy osób z całego świata, a rezygnacja na pewno mocno odbije się na zainwestowanym w organizację imprezy budżecie, dodatkowo być może skutkując jakąś karą finansową. GSMA, czyli organizatorzy MWC, miało nawet prowadzić negocjacje z lokalnym samorządem w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego. Szef GSMA, John Hoffman, przyznał, że zagrożenie koronawirusem oraz wszelkie inne problemy z nim związane sprawiły, iż organizacja imprezy jest po prostu niemożliwa.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze

Poznaliśmy marcową ofertę Games with Gold

Firma Microsoft zaprezentowała ofertę Games with Gold na marzec tego roku dla posiadaczy abonamentu Xbox Live Gold na konsolach Xbox One oraz Xbox 360.