Tech

Największe koncerny rezygnują z udziału w Mobile World Congress z powodu koronawirusa

Maria Wawrzyniak, 11.02.2020 17:20 0

O swojej nieobecności poinformowały już takie firmy, jak Amazon, Sony, Intel czy NVIDIA. Organizatorzy targów zapewniają jednak, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

Tegoroczna edycja targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress 2020 Barcelona stała się ofiarą koronawirusa – od kilku dni dowiadujemy się o kolejnych firmach, które rezygnują z obecności na imprezie. Tydzień temu pojawiła się informacja o rezygnacji LG Electronics, trzy dni później do firmy dołączyły korporacje Ericsson oraz NVIDIA, później był Amazon oraz Sony, a dziś serwis The Verge poinformował o rezygnacji firm Intel i Vivo. Wszystkie koncerny podają taki sam powód: zagrożenie koronawirusem po ogłoszeniu globalnego stanu pogotowia przez Międzynarodową Organizację Zdrowia.

Całą sytuację skomentowali również organizatorzy targów, czyli w tym przypadku organizacja GSMA, zapewniając, iż tegoroczna edycja Mobile World Congress odbędzie się zgodnie z planem. Poinformowano, że w Barcelonie wciąż zobaczymy prawie trzy tysiące wystawców, w tym takie firmy, jak Huawei czy ZTE. Przy tym wszystkim jednak z oczywistych powodów podjęto stosowne środki ostrożności – zgodne z zaleceniami wspomnianej już Międzynarodowej Organizacji Zdrowia, a także chińskich władz. Mobile World Congress rozpocznie się już niedługo, bo 24 lutego. Impreza w Barcelonie potrwa łącznie trzy dni.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze