News

Jest spór o Rune II. Wydawca w kropce, bo twórcy nie chcą wydać kodu źródłowego

pepsi, 04.12.2019 22:51 2

Human Head Studios skończyło prace nad Rune II, zamknęło studio i otworzyło się na nowo pod skrzydłami Bethesdy. A wydawca, chcący zadbać o grę, został na lodzie.

Ragnarok Game LLC składa pozew przeciwko zamkniętemu Human Head Studios. Przedmiotem sporu jest finalna wersja kodu źródłowego Rune II, którego studio nie chce przekazać wydawcy. Ten swoje roszczenia motywuje przede wszystkim chęcią zadbania o tytuł, który swoją premierę miał w listopadzie. 

Od czasu nagłego zamknięcia Human Head (...) wielokrotnie wnosiliśmy o dostęp do finalnej wersji kodu źródłowego oraz aktywów gry Rune II. Chcemy je mieć, by móc kontynuować wsparcie, aktualizować tytuł i wykonywać DLC dla naszej społeczności” – pisze Ragnarok w oficjalnym oświadczeniu.

Firma argumentuje, że jako wydawca Rune II opłaciła stworzenie opisywanych rzeczy i jest ich prawowitym właścicielem. Mimo to byłe władze Human Head Studios (obecnie ekipa działa jako Roundhouse Studios dla Bethesdy) konsekwentnie odmawiają ich wydania. “Nie mieliśmy więc innego wyjścia, jak skierować sprawę do sądu. Nim dobrnęliśmy do tego punktu, wyczerpaliśmy inne opcje. Nie jest to ruch, który chcieliśmy wykonać, ale jest on konieczny do zrealizowania obietnic, jakie złożyliśmy naszej społeczności” – dodaje Ragnarok.

Przypomnijmy, że firma odkąd tylko Human Head Studios ogłosiło zamknięcie, deklarowała, że nie zostawi nabywców Rune II na lodzie i będzie wspierała grę pod kątem technicznym, jak i produkcji nowej zawartości.

Oferta gier w sklepie sferis.pl

najnowsze